Tu un tava drošība

31.mai
Karš Ukrainā liek uzņēmumiem pastiprināti domāt par informācijas tehnoloģiju (IT) sistēmu drošību, intervijā aģentūrai LETA atzina informācijas tehnoloģiju uzņēmuma "Tietoevery" Latvijas filiāles vadītāja Valērija Vārna.
 
29.mar
Pašreizējā situācijā, kad Krievija ir pilnībā koncentrējusies uz kara mērķu sasniegšanu Ukrainā, tās uzbrukums Latvijai vai kādai citai Baltijas vai NATO valstij ir ļoti maz ticams, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" vērtēja Ministru prezidenta padomnieku nacionālās drošības jautājumos, ārpolitikas eksperts Māris Cepurītis.
 
23.mar
Latvijas drošības stiprināšanai ir nepieciešami vidēja attāluma pretgaisa aizsardzības ieroči, kurus valstij varētu piegādāt deviņu mēnešu laikā, stāsta aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP), atzīmējot, ka šādu sistēmu pirkums nebūs lēts.
 
8.mar
Latvijas aizsardzības spēju stiprināšanai pašlaik galvenais uzdevums ir iegūt papildus tehnoloģijas, uzlabot pretgaisa un krasta aizsardzības spējas, iegūt "lielākas uguns jaudas" un finanses militāro spēju nostiprināšanai, šorīt intervijā LTV "Rīta panorāmai" uzsvēra aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).
 
27.feb
Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) intervijā ReTV šovakar pauda pārliecību, ka Krievijas prezidenta Vladimira Putina izdotā pavēle - izsludināt Krievijas atturēšanas spēkos jeb kodolspēkos īpašo kaujas dežūras režīmu - ir blefs. Viņš uzskata, ka tas parāda Krievijas vājumu. “Saprotu iedzīvotāju satraukumu, kas daļa savulaik piedzīvojuši auksto karu un kodolmācības, bet gribu nomierināt. Tas, ka Putins sāk draudēt ar kodolieročiem, norāda uz to, ka Krievija ir iestigusi Ukrainā. Tas ir tāds ielas huligāna stils – brīdī, kad tev iet slikti, tu izvelc nazi un sāc ar viņu vicināties, pat varbūt nemaz necenšoties uzbrukt. Tā kā zināmā mērā tas ir tāds blefs, lai piespiestu rietumus un Ukrainu piekāpties.”
 
26.feb
Latvijas austrumu robežas tuvumā nekādi incidenti nav novēroti, turklāt pēdējās dienās pat samazinājušies nelegālo imigrantu mēģinājumi iekļūt Latvijā no Baltkrievijas, atzina Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.
 
26.feb
Cik droši Latvijas iedzīvotāji jūtas, dzīvojot Latvijā? To, ņemot vērā pēdējā laika saspīlēto ģeopolitisko situāciju, TV3 raidījums “900 sekundes” skaidroja aptaujā.
 
20.feb
Iepazīšanās interneta vidē ir digitālā laikmeta iespēja, ko sava sapņu prinča vai princeses meklējumiem izmanto daudzi, īpaši laikā, kad satikšanās klātienē ne vienmēr ir droša.
 
9.feb
NATO ir vienota - reģiona drošība ir garantēta, pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) žurnālistiem apliecināja Valsts prezidents Egils Levits.
 
7.feb
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) uzsver ciešo komunikāciju starp Rietumvalstīm, tajā skaitā Baltijas valstīm, par drošības situāciju mūsu reģionā.
 
4.feb
Nepieredzēti plašā Krievijas karavīru un bruņojuma izvietošana Baltkrievijā var apdraudēt arī Lietuvas drošību, piektdien norādījuši Igaunijas Aizsardzības spēku komandieris ģenerālleitnants Martins Herems un Aizsardzības ministrijas kanclers Kusti Salms.
 
27.jan
Latvijas ārpolitikas prioritātei ir jābūt Krievijas rietumvalstīm izvirzīto ultimātu radīto draudu novēršana, šodien Saeimas ikgadējās ārlietu debatēs "Jaunās vienotības" Saeimas frakcijas vārdā sacīja tās priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (JV).
 
19.jan
Krievijas karaspēka ierašanās Baltkrievijā palielina tiešo apdraudējumu Lietuvai, trešdien paziņoja Lietuvas aizsardzības ministrs Arvīds Anušausks.
 
19.jan
Latvijai tiešais apdraudējums patlaban nav palielinājies, bet kopīgā draudu temperatūra pēdējos gados un mēnešos ir augusi, trešdien žurnālistiem atzina Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).
 
14.jan
Krievija rīkosies savas drošības interesēs gadījumā, ja ASV un NATO noraidīs Maskavas pieprasītās "drošības garantijas", preses konferencē piektdien paziņoja Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.
 
14.jan
Krievijas agresīvās uzvedības dēļ Eiropā tiek piedzīvota visnokaitētākā drošības situāciju kopš 1945.gada, secināts šonedēļ notikušajā NATO Militārās komitejas sanāksmē.
 
13.jan
Pēc NATO un Krievijas Padomes Latvijas drošības situācijā nekas būtiski nav mainījies, šādu vērtējumu sniedza Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).
 
3.jan
Aizvadītajā gadā primārais drauds Latvijas nacionālajai drošībai bija Krievijas specdienesti, bet Ķīnas specdienestu interese par procesiem Latvijā un mūsu tautsaimniecībai nozīmīgām nozarēm pērn bija mazāka nekā iepriekšējos gados, skaidro Valsts drošības dienests (VDD).
 
17.dec 2021
Baltijā visaugstāko vēlmi nepieciešamības gadījumā aizstāvēt savu valsti pauž Igaunijas iedzīvotāji, tikmēr Latvija ir otrajā vietā, bet Lietuva - trešajā, secināts pētījumā, kuru ar NATO finansējumu Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) vadībā īstenojusi starptautiska pētnieku grupa.
 
3.dec 2021
Latvijas Ārpolitikas institūts (LĀI) nācis klajā ar jaunu publikācija par Baltkrievijas 2020.gada pēcvēlēšanu notikumu ietekmi uz Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas drošību.