arrow_right_alt Sports \ Ziemas sports

Rastorgujevam ar vienu kļūdu 15. vieta

© SIPA/Scanpix

Pasaules kausa sezonas priekšpēdējā posmā, kas norisinās Norvēģijas pilsētā Holmenkollenā, 10 kilometru sprintā vīriešiem 15. vietu izcīnīja Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs, kurš nesašāva vienu mērķi un uzvarētājam zaudēja 47,6 sekundes. Dubultuzvara mājiniekiem.

Distances ievadā Andrejam Rastorgujevam problēmu ar ātrumu nebija - viņš pirmajos kilometros bija starp pašiem ātrākajiem, un ar 51. numuru startējušais latvietis pirmajā šaušanā ieradās ar ceturto labāko rezultātu. Ja Martēnam Furkadam vai Juhannesam Bē raitais solis upurus neprasīja, tad Rastorgujevam neizdevās nogāzt vienu mērķi, kā rezultātā viņš nokrita līdz trešā desmita beigām.

Protams, nekas nebija zaudēts, un trasē atsākās skrējiens pakaļ augstām vietām. Ātrums nezuda, turklāt stāvus šaušana izdevās bez kļūdām, un Rastorgujevs saglabāja cerības iekļūt labāko desmitniekā. Noslēdzošajos metros un kilometros gan vairāki konkurenti izrādījās veiklāki, kā rezultātā Rastorgujevs sacensības noslēdza 15. vietā. Iepriekšējās sprinta sacensībās Kontiolahti viņš bez kļūdām šaušanā ieguva otro vietu.

Aleksandrs Patrijuks pirmajā šaušanā bija perfekts, tobrīd no līdera atpaliekot 35 sekundes. Stāvus viņam neizdevās nogāzt vienu mērķi, un finišu Patrijuks sasniedza 79. vietā. Tikmēr Roberts Slotiņš pirmajā šaušanā kļūdījās četras reizes, un viņa rezultāts bija sliktākais starp 103 sportistiem, no priekšpēdējās vietas, kas arī pieļāva četras kļūdas, atpaliekot 56 sekundes. Stāvus gan izdevās nogāzt visus mērķus, un Slotiņš finišā ierindojās 99. pozīcijā.

Uzvaru izcīnīja 31 gadu vecais norvēģis Henriks Labē-Lunds, kurš nogāza visus mērķus un par 6,1 sekundi apsteidza vienu kļūdu pieļāvušo tautieti J. Bē. Zelta medaļnieks šajā sezonā uz goda pjedestāla bija kāpis trīs Pasaules kausa posmos, taču visos gadījumos viņš bija daļa no stafetes komandas. Individuāli viņa labākie rezultāti bija divas trešās vietas - sprintā Sočos 2012./2013. gada sezonā un iedzīšanā Antholcā vienu sezonu vēlāk.

Tikmēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās Furkads, kurš J. Bē pārākumu atzina spraigā neklātienes cīņā - sportistu starpā bija tikai 0,8 sekundes. Savukārt austrietis Julians Eberhards palika 0,2 sekunžu attālumā no bronzas medaļas, lai gan brīdī, kad viņš atstāja otro šaušanu, austrieti un Furkadu šķīra vairāk nekā desmit sekundes.

Skatoties slēpojuma ātrumu, labākais bija J. Bē, kurš bija par 0,7 sekundēm ātrāks nekā itālis Lūkass Hofers, kurš ierindojās piektajā vietā. Rastorgujevs distancē no labākā sportista atpalika 38,2 sekundes un bija 14. vietā. Tomēr pēdējā aplī Rastorgujeva ātrums strauji kritās, un, ņemot vērā tikai šo nogriezni, viņam 44. vieta, no līdera Eberharda atpaliekot tieši 40 sekundes. Patrijuks slēpojumā bija 89. labākais, kamēr Slotiņš - 96. starp finišu sasniegušajiem 103 sportistiem.