ŠORTTREKS: Palīdzot diskvalifikācijām, Puķītis un R. Zvejnieks iekļūst ceturtdaļfinālā
 
©Reuters/Scanpix

Phjončhanas olimpisko spēļu šorttreka sacensību ceturtdaļfinālā 1000 metru distancē iekļuva abi Latvijas pārstāvji Roberts Zvejnieks un Roberto Puķītis.

Ļoti spēcīgā skrējienā piedalījās 20 gadus vecais Roberts Zvejnieks, kurš sacentās pret nīderlandieti Sjinkī Knēgtu, francūzi Tibo Fokonnē un ķīnieti Zivei Renu. Distances sākumā bijis pēdējā vietā, Zvejnieks sāka kāpināt tempu, apsteidza Fokonnē un pa iekšmalu mēģināja izvirzīties arī otrajā vietā, tomēr līkumā zaudēja cīņā, atkrita atpakaļ uz pēdējo pozīciju un no pārējiem atpalika. Pirmo vietu ieguva Knēgts, kurš Phjončhanā jau kļuvis par vicečempionu 1500 metros, un ceturtdaļfinālam sākotnēji kvalificējās arī Rens. Tomēr vēlāk ķīnietis tika diskvalificēts, un tālāk tika gan jaunais otrās vietas ieguvējs Fokonnē, gan arī Zvejnieks, kuram ķīnietis bija traucējis trasē.

Ceturtais priekšskrējiens

V Sportists Valsts Laiks
1. S. Knēgts Nīderlande 1:23.823 Q
2. T. Fokonnē Francija 1:24.381 Q
3. R. Zvejnieks Latvija 1:26.408 ADV
4. Z. Rens Ķīna DSQ

Vēl lielāka jautrība bija pēdējā, astotajā, priekšskrējienā, kurā piedalījās arī Roberto Puķītis. Jau pašā sākumā tika fiksēts pāragrs starts, bet pēcāk krievu šorttrekists Pavels Sitņikovs cīņā par vadību no trases izstūma ķīniešu izcelsmes Ungārijas sportistu Šāndoru Ļu. Pēc video atkārtojumu pētīšanas tiesneši likumsakarīgi lēma par Sitņikova sodīšanu ar diskvalifikāciju.

PAR LATVIJAS OLIMPIEŠU CERĪBĀM PHJONČHANĀ LASI JAUNĀKAJĀ "SPORTA AVĪZES" NUMURĀ / Publicitātes foto

Sacensības sākās no gala, un, tajās piedaloties vairs tikai trim šorttrekistiem, Puķītis uzņēmās lielāku iniciatīvu. Ja četratā viņš sāka mierīgi un no pēdējās vietas, trijatā latvietis jau sākumā izvirzījās vadībā. Pēcāk viņš gan atgriezās pēdējā pozīcijā, tomēr ātri vien pa iekšmalu tika garām amerikānim Džonam Robertam Selski un pārliecinoši nosargāja vietu labāko divniekā, kas ļāva kvalificēties ceturtdaļfinālam. Atgādinām, ka 1500 metros 23 gadus vecais Puķītis ieguva 11. vietu.

Ceturtdaļfināli 1000 metros notiks 17. februārī, sākums paredzēts plkst. 12:44 pēc Latvijas laika.

Astotais priekšskrējiens

V Sportists Valsts Laiks
1. Š. Ļu Ungārija 1:31.547 Q
2. R. Puķītis Latvija 1:31.635 Q
3. Dž. Selski ASV 1:31.812
4. P. Sitņikovs OS no Krievijas PEN