Zvejnieks Alpu kombinācijā pēc nobrauciena ieņem dalītu 51.vietu
 
©Vladislavs Proškins, F64 Photo Agency

Latvijas kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks otrdien dalību Phjončhanas olimpiskajās spēlēs sācis ar ieņemtu dalītu 51.vietu Alpu kombinācijas nobrauciena sacensībās, saglabājot lieliskas izredzes vēlāk savā kroņa disciplīnā slalomā pakāpties krietni augstāk.

Zvejnieks, kuram bija 50.starta numurs, pirmo reizi šosezon sacensībās veicot nobraucienu, distanci veica bez lielām kļūdām, finišu sasniedzot minūtē un 23,02 sekundēs, dalot 51.pozīciju ar slovāku Adamu Zampu. Zīmīgi, ka pirms četriem gadiem Soču olimpiskajās spēlēs Zampa tieši Alpu kombinācijā negaidīti ieņēma piekto vietu, bet slalomā bija sestais.

Saulainos, taču brīžiem joprojām vējainos laika apstākļos notikušajās sacensībās, līderis pēc nobrauciena ir vācietis Tomass Dresens, kurš finišēja pēc minūtes un 19,24 sekundēm, par septiņām sekundes simtdaļām apsteidzot titulēto norvēģi Akselu Lunnu Svindālu, bet vēl sešas simtdaļas viņam zaudē austrietis Matiass Majers. Tikmēr Zvejnieks līderim zaudē 3,78 sekundes, kas viņam ir teicams rezultāts, jo pirms sacensībām viņš sprieda, ka labs sniegums būs, ja nobraucienā šīs disciplīnas speciālistiem nezaudēs vairāk par četrām vai piecām sekundēm.

Kā jau varēja prognozēt, tad nobraucienā labākie bija ātruma disciplīnu speciālisti, taču sacensību favorīts joprojām ir austrietis Marsels Hiršers, kurš pēc nobrauciena ir 12.vietā, līderim zaudējot 1,32 sekundes. Tehnisko disciplīnu superzvaigzne Hiršers ir labā pozīcijā, lai slalomā atstarpi ne tikai sadeldētu, bet arī tiktu pie savas pirmās olimpisko spēļu zelta medaļas karjerā. Nobraucienu arī šoreiz iespaidoja brīžiem spēcīgais un neprognozējamais vējš, kura dēļ šajās olimpiskajās spēlēs iepriekš jau tika pārceltas divas kalnu slēpošanas sacensību kalendāra sacīkstes. Otrdien nobrauciena distance tika ievērojami saīsināta, sportistiem trasē dodoties no suprgiganta starta vietas.

PAR LATVIJAS OLIMPIEŠU CERĪBĀM PHJONČHANĀ LASI JAUNĀKAJĀ "SPORTA AVĪZES" NUMURĀ / Publicitātes foto

Slaloma sacensības sākās plkst. astoņos pēc Latvijas laika.

V Sportists Valsts Nobrauciens
1. T. Dresens Vācija 1:19.24
2. A. Svindāls Norvēģija +0.07
3. M. Majers Austrija +0.13
4. H. Jansru Norvēģija +0.27
5. K. Innerhofers Itālija +0.53
6. P. Fills Itālija +0.68
51. K. Zvejnieks Latvija +3.78