PHJONČHANA 2018: Noskaidro, kuri Latvijas olimpieši startēs šodien
 
©Romāns Kokšarovs, F64 Photo Agency

Phjončhanas olimpisko spēļu sacensību trešajā dienā, 12. februārī, kalnu slēpotāju Leldi Gasūnu sagaida starts milzu slalomā, pirmos divus braucienus kamaniņās aizvadīs Elīza Cauce, Ulla Zirne un Kendija Aparjode, bet biatlonā iedzīšanā startēs Baiba Bendika un Andrejs Rastorgujevs.

Lai gan kalnu slēpošanu bija paredzēts sākt ar vīru startu jau svētdien, nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ tas nenotika, līdz ar to kalnu slēpotājiem pirmais starta šāviens tiks dots pirmdien ar dāmu sacensībām. Leldei Gasūnai šīs ir otrās olimpiskās spēles un otrais mēģinājums lielākajā sporta forumā sasniegt finišu milzu slalomā, jo pirms četriem gadiem Sočos tas Leldei neizdevās.

Šajā sezonā Gasūna nav izcēlusies ar augstvērtīgiem rezultātiem, turklāt ap Jauno gadu saslima, tāpēc starts Phjončhanā Leldei būs pirmās oficiālās sacensības šajā kalendārajā gadā. Gasūna startēs ar 50. kārtas numuru, un pirmā brauciena sākums paredzēts pulksten 3:15. Otrais brauciens sāksies 6:45.

Krietni vēlāk, pulksten 12:10, otrais starts šī gada olimpiskajās spēlēs Baibai Bendikai, kura biatlona sprintā ieņēma 39. vietu un šodien mēģinās to uzlabot iedzīšanas disciplīnā. Baiba startēs divas minūtes un astoņas sekundes pēc sprinta uzvarētājas Lauras Dālmeieres. Pēc sprinta sacensībām Bendika pauda sarūgtinājumu un atzina, ka jācīnās ne tikai ar konkurentēm, bet arī laika apstākļiem: "Ir uzmanīgāk jāskatās vēju, jo tas šeit ir ļoti mānīgs. It kā karodziņus pūta no kreisās puses, bet vējš ir arī mazliet virpuļveidīgs. Šaut šeit ir sarežģīti."

Šaušana svētdien sprintā patraucēja arī Andrejam Rastorgujevam, kurš trīs reizes kļūdījās, un tas, pat neskatoties uz ātro slēpojumu, neļāva izcīnīt augstāku pozīciju par 24. Iedzīšanā Andrejs startēs 55,6 sekundes pēc sprinta uzvarētāja Arnda Paifera. Pats Andrejs pēc sacīkstēm norādīja, ka tieši šaušana bijusi pie vainas tam, ka neizdevās ātro soli trasē pārvērst labākā rezultātā finišā: "Stāvus šaušana izvērtās ļoti sāpīga. Pats vien esmu vainīgs. Divas kļūdas stāvus šaušanā ir ļoti sāpīgas."

PAR LATVIJAS OLIMPIEŠU CERĪBĀM PHJONČHANĀ LASI JAUNĀKAJĀ "SPORTA AVĪZES" NUMURĀ / Publicitātes foto

Rastorgujevam piekrita treneris Intars Berkulis un uz nākamās dienas sacensībām skatījās ar piesardzīgu optimismu: "Domājot par iedzīšanu, galvenais būs šaušana. Ja labi šaus, tad ir labas iespējas pakāpties augstu." Sprintā ar šaušanu negāja arī spices vīriem, piemēram, Martēns Furkads un Juhanness Bē jau savās pirmajās šaušanās pieļāva pa trim kļūdām.

Oskars Muižnieks sprintā ieņēma 64. vietu un iedzīšanā nepiedalīsies. Iedzīšanas starts kungiem paredzēts pulksten 14:00. Vairāk par iedzīšanas sacensībām lasiet pirmssacensību apskatā.

Vēl pirms tam, pulksten 12:50, savas sacensības uzsāks kamaniņu braucējas Elīza Cauce, Ulla Zirne un Kendija Aparjode. Caucei ticis 12. starta numurs, Zirnei - 16., bet visātrāk startēs olimpisko spēļu debitante Aparjode - devītā. Treniņos uzrādītie rezultāti nebija tie labākie, un pirmajā desmitniekā neiekļuva neviena no mūsu sportistēm.

Cauce pirms četriem gadiem Sočos izcīnīja 12. vietu, ka arī tika pie bronzas komandu stafetē. Zirne startēja tikai individuālajās sacensībās un ieņēma 18. pozīciju. 21 gadu vecā Aparjode, kā jau minēts, šajās spēlēs piedzīvo savu olimpisko debiju. Laba debija svētdien izdevās Kendijas brālim Kristeram, kurš vīru sacensības noslēdza 11. pozīcijā.

Phjončhanas olimpiskās spēles, 12. februāris

Laiks Sporta veids Disciplīna Latvijas sportisti
2:05 Kērlings (M) Pusfināls
3:00 Daiļslidošana (K) Vīru brīvās kustības
3:15 Kalnu slēpošana (S) Milzu slaloms Gasūna
3:33 Snovbords (S) Sloupstails
4:10 Daiļslidošana (K) Dāmas brīvās kustības
5:20 Daiļslidošana (K) Brīvā deja
9:40 Hokejs (S) Šveice-Japāna
12:10 Biatlons (S) 10km iedzīšana Bendika
12:50 Kamaniņas (S) 1.brauciens Cauce;Zirne;Aparjode
13:05 Kērlings (M) Pusfināls
14:00 Biatlons (V) 12.5km iedzīšana Rastorgujevs
14:10 Hokejs (S) Zviedrija - Koreja
14:20 Kamaniņas (S) 2.brauciens Cauce;Zirne;Aparjode
14:30 Ātrslidošana (S) 1500 m
15:10 Slēpošana (Frīstails) (V) Moguls
15:35 Tramplīnlēkšana (S) Normālais tramplīns