Dārznieks vīlies, Kivlenieks piesauc karjeras pēdējās sacensības
 
Inārs Kivlenieks ©Romāns Kokšarovs, F64 Photo Agency

Latvijas kamaniņu sportistiem Artūram Dārzniekam un Ināram Kivleniekam Phjončhanas olimpisko spēļu pirmās dienas sacensības nebija sekmīgas, jo abi sportisti palika ārpus labāko divdesmitnieka, par ko neslēpa neizpratni un vilšanos.

Dārznieks jau treniņos nespēja tikt galā ar trases izaicinājumu un piektdien pat piedzīvoja kritienu, bet šodien viņa cīņa ar trasi turpinājās. "Atklāti sakot, man visu nedēļu nesanāca otrā virāža. Bet vakar diezgan labi "izšķīdu", un pēc tā vairs neko nesapratu. Šodien nesanāca devītā virāža. Pirms tam smuki nācu ārā no devītās virāžas. Problēmas bija ar otro, piekto un sesto virāžu, šodien tām pievienojās arī devītā."

"Kurš no braucieniem šodien bija labāks? Es pat nezinu, abi liekami vienā maisā," saka Artūrs. "Grūti pateikt, cik ļoti mani ietekmēja treniņā piedzīvotais kritiens. Drīzāk tas ietekmēja mani fiziski, jo vakar pēc kritiena knapi kustējos. Bija nobrāzts vēders, zila roka, arī kakls joprojām ir dīvains."

"Krists ir daudz un krietieni bijuši dažādi, bet šo es vienkārši negaidīju. Parasti jau iepriekš esi pieļāvis kļūdu un apzinies, ka tā, visticamāk, novedīs pie kritiena. Bet šoreiz bija vienkārši bum, bum, bum un es ar 120 km/h ātrumu tiku izsmērēts ar ķiveri pa ledu."

PAR LATVIJAS OLIMPIEŠU CERĪBĀM PHJONČHANĀ LASI JAUNĀKAJĀ "SPORTA AVĪZES" NUMURĀ / Publicitātes foto

"Rītdien gribētos nobraukt tā, lai beidzot pašam būtu prieks. Esmu šeit veicis labus braucienus, pērn Pasaules kausa posmā taču biju astotais. Var jau teikt, ka tagad trase ir citāda, ir lielāki mīnusi, bet arī pagājušogad jau bija tie paši mīnusi. Pat nezinu, kas šosezon notiek. Nu nevaru nobraukt. Vienīgās sacensības, kurās iebraucu finišā ar prieku par labu braucienu bija Oberhofā," atzīst Dārznieks.

Tikmēr Inārs Kivlenieks izteicās, ka acīmredzot nav noticējis sev, sagriezis kamanu un tādēļ pamatīgi atsities pret apmali otrajā braucienā. "Treniņos arī negāja pārāk labi. Bija problēmas ar braukšanu, un vienā no braucieniem salauzu kamanas. Šoreiz kaut kas neliekas kopā. Nevaru ne izbraukt trasi, ne savest kārtībā tehniku. Nav vienas konkrētas lietas, kāpēc izpaliek rezultāts."

31 gadu vecais Kivlenieks ar paziņojumiem nesteidzas, tomēr piekrīt, ka šajā vecumā var nākties atzīt, ka šīs olimpiskās spēles viņam ir pēdējās. "Vēl vairāk - sliecos uz to, ka šīs man varētu būt pēdējās sacensības karjerā. Šobrīd sajūtas ir nepatīkamas. Jācenšas rīt aizvadīt divi labi braucieni, un tad skatīsimies."