ASV hokejisti sarūgtina Kanādu

Nedaudz negaidīti noslēgusies pēdējā spēlē Vankūveras olimpiādes hokeja turnīrā A apakšgrupā. Mājinieki kanādieši ar 3:5 piekāpās ASV, nespējot priekšlaicīgi nodrošināt vietu ceturtdaļfinālā.

Abas komandas šo maču sāka, līdzšinējās spēlējos vēl ne reizi nezaudējot, tiesa, ASV bija par vienu punktu vairāk turnīra tabulā. Tāpēc Kanādai bija nepieciešama uzvara, lai ieņemtu pirmo vietu grupā, taču nebija lemts.

ASV vadībā jau 41. sekundē izvirzīja Braiens Rafalski. Kanāda atspēlējās, taču ASV atkal guva vārtus un pirmo periodu pabeidza ar 2:1. Otrajā periodā abas komandas guva pa vieniem vārtiem, un pēdējo trešdaļu ASV sāka, esot vadībā ar 3:2. Pēdējā perioda astotajā minūtē Džeimijs Langenbruners, realizējot skaitlisko vairākumu, panāca 4:2 ASV labā.

Sidnijs Krosbijs Kanādai vienus vārtus atguva trīs minūtes pirms mača beigām, taču paglābties no zaudējuma mājiniekiem nebija lemts, jo 45 sekundes pirms mača beigām Raiens Keslers raidīja ripu tukšos vārtos, uzstādot mača gala rezultātu - 5:3.

Kanādai šis zaudējums nozīmē to, ka mājinieki pa taisno netiks ceturtdaļfinālā. Lai to turpinātu cīņu par medaļām, Kanādai būs jātiek pāri Vācijai.