Maskalāns: "Sastāva maiņa ir sava veida avantūra"

© Scanpix/AFP

Latvijas vienīgā divnieku ekipāža Vankūverā Edgars Maskalāns un Daumants Dreiškens pēc pirmās dienas olimpiskajās sacensībās ieņem negaidīti augsto astoto vietu. Kaut gan abi kopā aizvadījuši tikai dažus braucienus un progresu kopējās valodas atrašanā vērtē ar procentiem 20, atlikušajos mačos ir labas izredzes saglabāt pozīcijas vai pat pakāpties vietu augstāk.

Edgars Maskalāns: - Pie boba pamazām sāku pierast. Taču kopā šis mums vispār tikai trešais un ceturtais brauciens. Kopumā normāli.

- Par cik procentiem jau esat viens otru sapratuši?

E.M.: - Varbūt par kādiem 20...

Daumants Dreiškens: - Problēma tā, ka mums ar Jāni [[Miņinu]] startā ir nedaudz citādākas komandas. Visus šos gadus esmu gatavojies un pieradis tikai pie tām. Tagad starta pozīcijās viss jāmaina. Ļoti daudz tam nevajadzētu ietekmēt, taču kaut kādas simtdaļas tas startā noteikti paņem. Taču tas tā. Jāmauc tikai.

- Kā trase? Šermuļi pa kauliem neiet?

E.M.: - Domāju, te visiem šermuļi... Jāpielāgojas. Taču īstenībā - man patīk. Ja izbrauc 11. un 12. virāžu, tad jau viss kārtībā.

- Devītā vieta (tobrīd vēl nebija izstājies kanādietis Rašs - I.J.). Ja paskatās, kas priekšā par monstriem - tas laikam ir tuvu maksimumam?

E.M.: - Tā ir. Turklāt, ņemot vērā, ka pirmo braucienu startējām no 25. pozīcijas - ir labi.

D.D.: - Turklāt pa vidu vēl bija divi kritieni - sabojāts ledus, liela pauze. Līdz ar to devītā vieta ir tiešām labi.

- Daudziem esot bail - daudz kritienu, citi vispār atsakās iet uz starta. Tas morāli neietekmē?

E.M.: - Galvenokārt ietekmē tad, ja kāds nokrīt brīdī, kad tu jau stāvi uz starta - tad gan izsit no sliedēm.

- Kāds mērķis atlikušajos divos braucienos?

E.M.: - Ja izdosies noturēt šo pozīciju, būs ļoti labi. Jāskatās, varbūt var mēģināt apdzīt Abramoviču.

D.D.: - Pirmo nolaidām tā - "kā būs, tā būs - pēc tam skatīsies". Kad redzējām, ka varam kaut ko izdarīt - otrajā jau gribējās nobraukt labāk. Un reizēs, kad ļoti gribās, ne vienmēr sanāk - tad arī pieļauj kļūdiņas. Jāmēģina rīt iet uz starta ar vēsu prātu un jānobrauc tāpat, kā treniņos to normāli darījām.

E.M.: - Pirmais brauciens šodien bija labāks. Otrajā augšdaļā aiz sestās virāžas bija kļūda.

- Kā vispār tkāt galā ar šo situāciju? Neziņa, gaidīšana, pēkšņās maiņas.

D.D.: - Protams, tas ir nebijis gadījums. Sava veida...

E.M.: - ...avantūra.

D.D.: - Kaut kā jāpielāgojas situācijai, taču skaidrības, kā to vislabāk izdarīt, nav. Nav pārliecības, kas būtu labākais.

- Neizklausās, ka jūs abi būtu pārliecināti par šo eksperimentu. Kā lēmums tas bija, ka brauksiet kopā?

D.D.: - Tas bija galvenokārt Sanda [[Prūša]] lēmums, un viņš vadījās pārsvarā pēc fizisko testu rādītājiem. Pēdējā laikā tie nedaudz, nedaudz labāki varbūt bija man, arī pats jūtos savā labākajā formā. Domāju, tas bija izšķirošais arguments. Liekam kopā visu labāko - slidas, stūmēju, bobu - un darām, ko varam.

Svarīgākais