5000 metros Silovs - divdesmitais,zelts Krāmeram

Olimpiskajās ātrslidošanas sacensībās aizvadīta 5000 metru distance vīriešiem, kurā uz starta izgāja arī Latvijas labākais šorttrekists Haralds Silovs.

Finišējot pēc sešām minūtēm un 35,69 sekundēm, latvietis ierindojās 20. vietā 28 slidotāju konkurencē, bet zelta medaļu izcīnīja holandietis Svens Krāmers, sasniedzot jaunu olimpisko rekordu - 6:14,60.

Silovs, kuram šonakt paredzēts starts arī šorttreka sacensībās (trijos naktī sāksies kvalifikācija 1500 metru distancē, Silovu visdrīzāk redzēsim ap 3:25) uz starta devās piektajā skrējienā, kurā sacentās ar japāni Šigejuki Dedžimu. Latviešu sportists jau no starta izrāvās priekšā sāncensim un pirmos apļus veica ātrāk par tābrīža līdera grafiku, tomēr distances turpmākajā daļā acīmredzami izpaudās nelielā pieredze šajā sporta veidā un spēku taupīšana gaidāmajam startam šorttrekā. Pēdējos apļos Silovs gan tempu kāpināja, tomēr finiša līniju šķērsoja ar tobrīd ceturto ātrāko laiku - 6:35,69. Pēc visu sacensību favorītu finiša kļuva skaidrs, ka šis rezultāts latvietim olimpiskajā debijā devis 20. vietu. Jāpiebilst, ka minētais japāņu sportists ierindojās 27. vietā - pēdējā no finišējušajiem dalībniekiem.

Par čempionu ar jaunu olimpisko rekordu (6:14,60) kļuva pēdējo sezonu pasaules ātrslidošanas līderis - Svens Krāmers (Nīderlande). Nedaudz negaidīti otro ātrāko laiku sasniedza bijušais šorttrekists no Dienvidkorejas - Seungs Huns Lī (6:16,95), bet pēdējo vietu uz goda pjedestāla ieņēma Krievijas ātrslidotājs Ivans Skobrevs.

Ātrslidošana 5000 metri vīriešiem

V Sportists Valsts Laiks

1. Svens Krāmers Nīderlande 6:14.60 (OR)

2. Seungs-Huns Lī Dienvidkoreja 6:16.95

3. Ivans Skobrevs Krievija 6:18.05

4. Havards Boko Norvēģija 6:18.80

5. Bobs de Jongs Nīderlande 6:19.02

6. Aleksis Kontēns Francija 6:19.58

20. Haralds Silovs Latvija 6:35.69

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempionvienības Bostonas "Celtics" latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis ir optimistiski noskaņots par atlabšanas procesu pēc operācijas, otrdien "Celtics" mediju dienā teica sportists.