Silovam 37. vieta 500 metros ātrslidošanā, uz pjedestāla Nīderlande

© Sportacentrs.com

Latvijas ātrslidotājs Haralds Silovs ieņēmis 37. vietu 500 metru distancē, divu slidojumu kopsummā uzrādot laiku 1:12.44. Zelta medaļu ieguva Nīderlandes sportists Mihels Mulders, aiz sevis atstājot savu tautieti Janu Smēkensu un savu dvīņu brāli Ronaldu, kuriem attiecīgi otrā un trešā vieta.

Pirmais slidojums

Latvijas sportists Haralds Silovs ātrslidošanas 500 metru distances pirmajā slidojumā startēja jau otrajā pārī, uz ledus ejot kopā ar Polijas slidotāju Arturu Nogalu. Polis Latvijas slidotāju pārspēja, bet Silovs pēc sava slidojuma palika pēdējā vietā (tobrīd četru slidotāju konkurencē).

Pēc tam, kad distanci bija veikuši visi 40 ātrslidotāji, kļuva skaidrs, ka Silovs pēc pirmā brauciena ieņem 39. vietu jeb priekšpēdējo vietu. Viņš apsteidz tikai Austrālijas ātrslidotāju Danielu Greigu, kurš piedzīvoja kritienu un no Silvoa atpaliek par 44 sekundēm. Savukārt 38. vietā esošais Nogals Silovu apsteidz par 0,29 sekundēm, bet no līdera Silovs atpaliek par pusotru sekundi.

Par pirmā slidojuma uzvarētāju kļuva Nīderlandes pārstāvis Jans Smēkenss, tiesa, tikai 0,04 sekundes no Smēkensa atpalika viņa tautietis Mihels Mulders. Pārējie ātrslidotāji jau ir nedaudz tālāk, taču sīva cīņa solījās būt arī par bronzas medaļu – japāni Keičiro Nagašimu un Taji Bumu Mo šķīra tikai piecas sekundes simtdaļas.

Otrais slidojums

Otrajā slidojumā Silovs startēja kā pirmais un aizvadīja to viens, jo izstājies bija pirmajā slidojumā 33. vietu ieņēmušais amerikānis Braiens Hansens. Silovs uzrādīja par 0,2 sekundēm sliktāku laiku nekā pirmajā slidojumā un kopvērtējumā pakāpjoties uz 37. vietu, tiesa, šīs kāpums skaidrojams nevis ar Silova sekmēm, bet gan Hansena izstāšanos un nīderlandieša Stefana Grothuisa kritienu.

Zelta medālu izcīnīja Mihels Mulders, kurš apsteidza savu tautieti Janu Smēkensu par vienu sekundes simtdaļu. savukārt uz trešo vietu ar izcilu rezultātu (34,49) pakāpās Mihela dvīņu brālis Ronalds, un līdz ar to visu goda pjedestālu aizņēma Nīderlandes sportisti. Nīderlande pagaidām ir nepārspēta ātrslidošanā un izcīnījusi trīs zelta medaļas trijās notikušajās disciplīnās Sočos.