Ernests Gulbis iekļūst French Open otrajā kārtā

© Scanpix/AFP

Ernests Gulbis pirmo reizi četros gados spējis pārvarēt "French Open" 1. kārtu. Latvijas tenisa līderis pirmdien, 27. maijā, Parīzē ar 6:1, 7:6(4), 6:3 pārspēja brazīlieti Rožeriu Dutru Silvu. Gulbja pretinieks 2. kārtā būs Tomāšs Berdihs vai Gaels Monfīss.

Gulbja pretinieks 2. kārtā būs Tomāšs Berdihs vai Gaels Monfīss.

Maču ar servi sāka Gulbis, pirmajā geimā zaudējot tikai vienu izspēli. Dutram Silvam tādas serves kā Ernestam nav, tāpēc pie viegliem punktiem tikt izdevās retāk, pārsvarā cenšoties uzvarēt garajās izspēlēs. Taču arī tajās regulāri pārāks bija Latvijas tenisists. Gulbis brazīlieti pirmajā setā nieka 26 minūtēs sagrāva ar 6:1.

Gulbis setā pie savas serves zaudēja tikai piecas izspēles un pretiniekam breika iespējas nedeva, kamēr pats realizēja abas. Savā "French Open" karjerā Gulbis pēc uzvarēta pirmā seta zaudējis tikai vienreiz. Tas notika 2009. gada turnīra 2. kārtas spēlē pret Nikolasu Almagro. Spānis arī pēc šodienas palicis vienīgais šajā sarakstā.

Ranga 94. vietā esošais Dutra Silva otrajā setā spēlēja daudz drošāk un ceturtajā geimā ar lielisku "bekhenda" sitienu pa līniju ieguva divas breikbumbas. Pirmās izspēlē viņam bija iespēja kaut ko izveidot, taču viss beidzās ar sitienu tīklā. Otro breikbumbu Gulbis atspēlēja ar labu servi un drīz panāca izlīdzinājumu – 2:2.

Gulbim uzņemšanā iespēju nebija līdz pat devītajam geimam. Ernests pie 30:30 pa diagonāli atsista pretinieka servi. Brazīlietis pirmo breikbumbu atspēja ar lielisku servi. Gulbis pēc tam izniekoja otro iespēju, nospēlējot nepacietīgi un ar labo roku bumbiņu raidot autā. Trešais mēģinājums tikt pie breika bija sekmīgs. Šoreiz "forehand" sitiens Gulbi nepievīla - 5:4.

Izservēt setu Gulbim neizdevās – Latvijas pirmais numurs pieļāva četras "forehand" kļūdas, uzdāvinot pretiniekam iespēju izvairīties no otrā zaudētā seta – 5:5. Seta uzvarētājs noskaidrojās taibreikā, kurā viss nostājās savā vietā. Pat neskatoties uz diviem pie savas serves zaudētiem punktiem, Gulbis uzvarēja ar 7:6(4).

Gulbis trešā seta ievadā ar kļūdām zaudēja savu servi, taču atspēlēties izdevās uzreiz – 1:1. Trešajā geimā Dutra Silva ieguva breikbumbu, kuras izspēlē Gulbim nekvalitatīvs saīsinātais sitiens, taču brazīlietis Ernestu nesodīja, sitot tieši pa sitienam Gulbim. Mūsu tenisists ceturtajā geimā ieguva kārtējo breiku, kuru septītajā geimā no 40:15 pārsvara zaudēja, tomēr uztraukuma nebija – Dutra Silva savu servi nespēja noturēt, un Gulbis varēja svinēt pirmo uzvaru Parīzē kopš 2009. gada – 6:1, 7:6(4), 6:3.

Gulbis pēc trīs gadu pārtraukuma Parīzē ticis tālāk par 1. kārtu. Tas ļāvis nopelnīt 45 ranga punktus un 35 000 eiro. Gulbja nākamais pretinieks pašreiz noskaidrojas Gaela Monfīsa un Tomāša Berdiha mačā.