Sevastova soli no pamatsacensībām Bogotā

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova izcīnījusi otro uzvaru Bogotas (Kolumbija) WTA vienspēļu turnīra kvalifikācijas 2.kārtā. Šodien turpinot vakar lietus pārtraukto spēli, viņa ar 6:2, 4:6, 6:3 pieveica serbieti Aleksandru Kruniču. Izšķirošajā kvalifikācijas mačā jau šovakar ap 20:00 liepājniece spēlēs pret Horvātijas tenisisti Terēzu Mrdežu.

Bogotas WTA "International" sērijas sacensību kvalifikācijas turnīrs startēja jau sestdien, bet mūsu sportiste Anastasija Sevastova (WTA 154.) cīņās iesaistījās vien vakar. Pirmajā kvalifikācijas kārtā viņai pretiniekos stājās 24 gadus vecā Argentīnas tenisiste Florensija Molinero (WTA 214.), kura lielas problēmas nesagādāja – 6:3, 6:2. Arī otrā kvalifikācijas kārtas spēle Anastasijai bija paredzēta vakar, taču to izdevās izspēlēt tikai daļēji.

Cīņā pret serbieti Aleksandru Kruniču (WTA 175.), Sevastova aizvadīja labu mača pirmo pusi, ar 6:2 uzvarēja pirmo setu, bet otrās partijas vidū Anastasijai "pazuda" serve, kā rezultātā tika zaudēts sets – 4:6. Trešā seta pirmajā geimā Sevastova atspēlēja divas breikbumbas un ar milzu pūlēm noturēja servi. Pie 1:0 rezultāta spēle tika pārtraukta lietus dēļ un varēja atsākties tikai pirmdien. Sevastova uzreiz tika pie breika un 3:0 vadības. Noturēt pārsvaru nebija viegli – septītajā geimā Nastja atspēlējās pat no 0:40 pie savas serves. Pirma mačbumba liepājniecei astotajā geimā pie pretinieces serves, bet mačam punkts pielikts geimu vēlāk – 6:2, 4:6, 6:3.

Pateicoties divām uzvarām, Anastasija nopelnījusi 10 reitinga punktus, bet jau šovakar viņa var nodrošināt vietu pamatsacensībās. Lai to paveiktu, būs jāuzvar 22 gadus veco Horvātijas tenisisti Terēzu Mrdežu (WTA 188.), kura vēl nekad nav spēlējusi WTA pamatturnīros. Savstarpējos dueļos līdz šim līdzsvars – abas pērn tikušās divas reizes uz māla seguma ITF turnīros. Francijā ar 4:6, 6:3, 6:4 uzvarēja Sevastova, bet pēc diviem mēnešiem Itālijā Mrdeža revanšējās ar 6:3, 6:4.