Ernestam Gulbim pēdējā pusgada laikā nav bijis daudz pamata priekam, taču, pagājušonedēļ pārvarot Romas "Masters" turnīra pirmo kārtu, viņš pārkāpis zīmīgai robežai par pirmo profesionālās karjeras laikā nopelnīto miljonu ASV dolāru.
Miljons dolāru pirmajā mirklī šķiet milzu nauda, taču jāņem vērā, ka tā ir nopelnītā bruto summa, no kuras jāatrēķina nodokļi. Ja vēl ņem vērā, ka nedēļu pēc nedēļas jābraukā no viena turnīra uz otru, jāmaksā alga trenerim, nekas graujošs tas tiešām nav. Un tomēr simboliskajai robežai tikts pāri. Ja ticam pagājušonedēļ oficiālajos ATP avotos publicētajai statistikai, tad Ernests karjeras laikā bija nopelnījis 987 570 dolāru, kuriem Romā pievienoja 14 500 eiro jeb aptuveni 19 000 dolāru.
Vērtējot karjeras laikā nopelnītos līdzekļus, Gulbim rangā ir vieta piektā simta sākumā. Līderis ar vairāk nekā 45 miljonu bruto peļņu ir pasaules ranga ekslīderis Rodžers Federers, bet spānis Rafaels Nadals ar nepilniem 25 miljoniem drīzumā varētu apsteigt Borisu Bekeru un pakāpties uz ceturto vietu. Salīdzinājumam: Larisai Savčenko-Neilandei karjeras laikā izdevās nopelnīt nedaudz vairāk par četriem miljoniem.
Vīriešu tenisā naudu par dalību turnīros sāka maksāt 1968. gadā, kad aizsākās tā sauktā atklātā ēra. Saprotams, tālaika naudas balvas nav salīdzināmas ar čekiem, kādi tenisistiem tiek izrakstīti mūsdienās Piemēram, 1968. gada "US Open" balvu fonds bija 100 000 dolāru, bet tagad tas sasniedzis 19 miljonus, un skaitļi katru gadu turpina augt. Gulbim palicis pavisam nedaudz, lai rangā apsteigtu septiņkārtējo "Grand Slam" turnīru čempionu austrālieti Džonu Ņūkombu, kurš 70. gados nopelnīja 1,06 miljonus dolāru un ir 398. vietā. Tikmēr Ņūkomba tautietis Rods Leivers, kas karjeras laikā uzvarēja 11 "Grand Slam" turnīros (sešos no tiem pirms atklātās ēras), spēja sapelnīt 1,56 miljonus un kopējā rangā ir 283. vietā. Tabulas augšdaļā ir turpat vai visi tie tenisisti, kas spēlēja pagājušā gadsimta 90. gados un spēlēja (spēlē) pēc gadsimtu mijas.
Jo nozīmīgāks turnīrs, jo vairāk naudas ieripo tenisista maciņā. Četros karjeras veiksmīgākajos turnīros (2006. gadā Sanktpēterburgā, gadu vēlāk "US Open" un pērn Francijas atklātajā čempionātā un Sinsinati) Gulbis pavisam nopelnījis aptuveni 350 tūkstošus dolāru – vairāk par trešo daļu no kopā iegūtās peļņas. "Masters" turnīros par iekļūšanu otrajā kārtā tagad var nopelnīt aptuveni 15 tūkstošus eiro, bet "Challenger" līmenī pie šādas naudas tikt ir grūti. 2007. gadā, izcīnījis vērtīgāko "Challenger" titulu Beļģijas pilsētā Monsā, Gulbis kļuva par 18 tūkstošiem ASV dolāru bagātāks.
Ja vērtējam šosezon nopelnīto naudu, Gulbis līdz turnīram Romā bija ticis pie 115 187 zaļajiem, rangā ticis 80. vietā (tagad viņš noteikti pakāpies uz augšu). Līderis ar nopelnītiem 3,2 miljoniem bija Nadals, bet vēl četriem tenisistiem bija izdevies nopelnīt vairāk nekā Gulbim karjeras laikā: tie ir Endijs Marejs (1,69 miljoni), Novaks Džokovičs (1,22 milj.), Federers (1,05 milj.) un Endijs Rodiks (1,00 milj.).