Gulbis Minhenē sakauj Malisu un iekļūst 2.kārtā

Minhenes "ATP 250" turnīra 1. kārtu pārvarējis Latvijas vadošais tenisists Ernests Gulbis, kas ar 6:4, 6:2 sakāva beļģi Ksavjēru Malisu (ATP 64.). Nākamajā kārtā jāspēlē pret mājinieku Filipu Kolšraiberu, kas sacensībās izlikts ar ceturto numuru.

Šonedēļ ATP tūrē norisinās trīs "250" kategorijas turnīri Eiropā, visos no tiem spēlējot uz tenisita seguma kortiem. Latvijas tenisa līderis Ernests Gulbis izvēlējies Minhenē notiekošās "BMW Open" sacensības. Šeit pamatturnīrā viņš jau divas reizes spēlējis – gan 2007., gan 2009. gadā piedzīvojot zaudējumu 1.kārtā. Šoreiz pirmā cīņa pret beļģi Ksavjēru Malisu (ATP 64.), kuru vienīgajā tikšanās reizē pirms gada Losandželosā Ernests uzveica trīs setos – 2:6, 6:3, 7:6(5). Gulbja līdzjutēji beidzot cerēja sagaidīt labu sniegumu no latvieša un uzvaru, jo mūsu sportista bilance turnīros šogad ir vāja – piecas uzvaras 13 mačos un vairākas neveiksmīgas sacensības pēc kārtas.

Gulbis spēli iesāka ļoti apņēmīgi – pie pretinieka serves uzvarēti pirmie trīs punkti un jau trīs breikbumbas. Turpinājums šim geimam gan spīdošs nebija, nākamos piecus punktus uzvarēja Maliss, tiekot pie 1:0 vadības. Ceturtajā geimā pie iespējas lauzt Ernesta servi tika Maliss, tomēr īstajā brīdī latviešu tenisists realizēja savus pirmos divus eisus un panāca 2:2. Pie 3:3 breiku paņēma Gulbis, kurš panāca 40:15, sāncensim servējot, un otro no divām breikbumbām izmantoja – 4:3. Jau pie 5:3 Gulbis varēja uzvarēt setu, tomēr Maliss bija pietiekami aukstasinīgs, neitralizējot breikbumbu. Latvietis punktu setam lika nākamajā geimā, kad bez liekām problēmām to izservēja – 6:4.

Otrajā setā pozitīvā tendence turpinājās – Gulbis trešajā geimā panāca iespēju breikot un to izmantoja, aizejot vadībā ar 2:1. Latvietis veiksmīgi spēlēja pie savas serves, bet atkārtotu breiku izpildīja pie 3:1. Nākamajā geimā neliels atslābums un divas izdevības lauzt Ernesta servi bija arī pretiniekam, tomēr arī šoreiz mūsējais bija labāks, uzvarot geimā – 5:1. Pēc brīža panākums arī visā spēlē ar 6:4, 6:2.

Uzvarētie punkti 68 52

Par 2. kārtas sasniegšanu nopelnīti 20 ATP reitinga punkti un 6885 eiro prēmija. Nākamajā ciņā, kas visticamāk notiks rīt, jāspēlē pret turnīra ceturto numuru, mājinieku Filipu Kolšraiberu (ATP 34.). Vienīgajā savstarpējā mačā, kas norisinājās 2009. gadā Montekarlo, ļoti pārliecinošu uzvaru izcīnīja Kolšraibers, kurš latvieti pārspēja ar 6:1, 6:3.