Rodikam Vimbldona beigusies; vairāki mači pārcelti lietus dēļ

Vimbldonas tenisa čempionāts jau 3. kārtā beidzies bijušajam šo sacensību finālistam Endijam Rodikam. Amerikānis trīs setos ar 6:7(2), 6:7(2), 4:6 piekāpās Spānijas pārstāvim Felisiano Lopesam. Viņš izcīnījis pirmo uzvaru astoņos mačos pret Rodiku.

Bez Rodika un Lopesa mača piektdien lietus ļāva pabeigt vēl tikai divas 3. kārtas cīņas, kurās uzvaras izcīnīja Endijs Marejs un Rišārs Gaskē. Abi tiksies 4. kārtā.

Rodiks līdz šim vēl ne reizi septiņos mačos nebija zaudējis Lopesam. Lai arī vairākas cīņas bijušas ļoti sīvas, amerikānis allaž spējis tikt pāri spāņa barjerai. Abi pēdējo reizi tikās pirms dažām nedēļām Londonā, toreiz Rodikam uzvarot trīs setos.

Šodien Lopess guva pārliecinošu revanšu, uzvarot trīs setos. Pirmajās divās partijās spānis uzvarēja taibreikos ar identisku 7:2 rezultātu. Pirmajā setā varēja būt 6:4, taču Lopess nespēja izservēt setu. Trešajā setā izšķirošo breiku Lopess ieguva Rodika otrajā serves geimā, apspēlējot Endiju ar apvedošo sitienu. Atspēlēties Rodiks neprata, piedzīvojot zaudējumu ar 6:7(2), 6:7(2), 4:6.

Rodiks Vimbldonas finālā iekļuvis trīs reizes (2004., 2005. un 2009. gadā), visos gadījumos zaudējot Rodžeram Federeram. Arī pērn Rodiks piedzīvoja negaidīti agru izstāšanos, 4. kārtā zaudējot Taivānas pārstāvim Jensunam Lu. Savukārt Lopess, kurš 2005. un 2008. gadā Vimbldonā sasniedza ceturtdaļfinālu, 4. kārtā tiksies ar Gaela Monfīsa un Lukaša Kubota pāra uzvarētāju.

„Jā, labākā uzvara šogad. Endijam biju zaudējis septiņas vai astoņas reizes, taču šodien izdevās uzvarēt. Tas, ka pieveicu viņu tieši Vimbldonā, padara uzvaru vēl īpašāku. Rodiks ir ļoti labs spēlētājs, tāpēc šī uzvara man dos milzu pārliecību. Spēles beigās biju sanervozējies, taču izdevās uzvarēt,” pēc mača atzina Lopess.

Lietus dēļ šodien izdevās pabeigt vēl tikai divas 3. kārtas spēli. Mājinieku lielā cerība Endijs Marejs četros setos ar 6:4, 4:6, 6:1, 7:6(4) pieveica Ivanu Ļubičiču. Marejs nākamajā kārtā tiksies ar Rišāru Gaskē, viņam viegla pastaiga pret Simoni Bolelli – 6:3, 6:2, 6:4. Marejam ar Gaskē bijušās pāris ļoti spraigas spēles un abas „Grand Slam” turnīros. 2008. gadā Vimbldonā un pērn Parīzē Endjs uzvarēja piecos setos, abos gadījumos atspēlējoties no 0-2.

Tuvu uzvarai ir Tomašs Berdihs, kurš ir vadībā ar 2-0 un breiku trešajā setā pret Aleksu Bogomolovu, bet pērnā gada čempions Rafaels Nadals pirms lietus sākšanās paspēja uzvarēt pirmo setu pret Žilu Milleru – 8:6 taibreikā. Pirms taibreika Nadals atspēlēja divas setbumbas pie savas serves, bet kopumā pirmajā partijā maz ko varēja iesākt pret Millera iespaidīgo servēšanu.

Šodien zaudējumu piedzīvojis Dmitrijs Tursunovs. Krievijas tenisists, kurš 1. kārtā aizlika priekšā kāju mūsu Ernestam Gulbim, četros setos atzina austrieša Jirgena Melcera pārākumu – 3:6, 6:2, 6:7(5), 6:7(1).

(8) Andy Roddick - Victor Hanescu 6:4 6:3 6:4

(9) Gael Monfils - Grega Zemlja 4:6 6:3 6:3 7:6(7)

(10) Mardy Fish - Denis Istomin 7:6(6) 6:4 6:4

(11) Jurgen Melzer - Dmitry Tursunov 6:3 2:6 7:6(5) 7:6(1)

(12) Jo-Wilfried Tsonga - Grigor Dimitrov 6:7(4) 6:4 6:4 7:6(8)

Yen-Hsun Lu - (13) Viktor Troicki 7:6(5) 6:4 6:4

Simone Bolelli - (14) Stanislas Wawrinka 7:6(5) 6:3 7:6(4)

(28) David Nalbandian - Andreas Haider-Maurer 6:3 3:6 6:4 6:4

Gilles Muller - (31) Milos Raonic 2:3 (Raonic izstājās)

(32) Marcos Baghdatis - Andreas Seppi 6:4 7:6(4) 7:5

Ivan Ljubicic - Sergiy Stakhovsky 6:4 6:4 6:2

Lukasz Kubot - Ivo Karlovic 7:6(2) 6:3 6:3

Feliciano Lopez - Rainer Schuettler 7:6(3) 6:7(3) 6:2 6:2

Fernando Gonzalez - Rik De Voest 6:4 6:4 6:4

Bernard Tomic - Igor Andreev 4:6 5:7 6:3 6:4 6:1

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempionvienības Bostonas "Celtics" latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis ir optimistiski noskaņots par atlabšanas procesu pēc operācijas, otrdien "Celtics" mediju dienā teica sportists.