Gulbis uzveic Melceru

© Scanpix/Reuters

Latvijas tenisists Ernests Gulbis šodien pārvarējis ASV pilsētas Sinsinati ATP „Masters Series” tenisa turnīra 2.kārtu.

Ļoti saspringtā triju setu spēlē viņš atpēlēja trīs mačbumbas un ar 6:7(8), 6:3, 7:6(5) bija pārāks par Austrijas tenisa līderi, ATP ranga 15. vietu ieņemošo Jirgenu Melceru. Ernesta pretinieks 3.kārtas mačā tiks noskaidrots skota Endija Mareja un francūža Žeremī Šardī cīņā.

Karla Hainca Vetera audzēkņu duelis

Sinsinati „Masters Series” turnīrā šodien tiek noskaidroti visi trešās kārtas dalībnieki. uz iekļūšanu 3.kārtā pretendēja arī latvietis Ernests Gulbis (27.), kuru gaidīja tikšanās ar ATP ranga 15. numuru, 29 gadus veco austrieti Jirgenu Melceru. Melcers savas karjeras laikā uzvarējis divos ATP turnīros, bet par savu šī gada labāko panākumu droši var dēvēt „French Open” pusfināla sasniegšanu. Gan Gulbis, gan Melcers Sinsinati pirmajā kārtā guva uzvaras divos setos. Pārliecinošāk gan tas izdevās austrietim – 6:1, 6:4 pret kolumbieti Santjago Hiraldo (ATP 62.), kamēr Ernests vakar ar 7:6(5), 6:4 uzveica mājinieku Donaldu Jangu (ATP 101.). Līdz šim abi tenisisti savā starpā nebija tikušies, bet abus vienoja fakts, ka savulaik viņus trenējis austriešu speciālists Karls Haincs Veters. Bukmeikeru skatījumā abu tenisistu iespējas uzvarēt tika vērtētas ļoti līdzīgi.

Bez breikiem, bet Melcera triumfu taibreikā

Spēles pirmais sets aizritēja itin raiti – abi tenisisti bez liekas aizķeršanās uzvarēja savas serves geimos, nedodot sāncensim kaut vienu breika iespēju. Taibreikā iniciatīvu uzņēmās Nelcers, iegšutot 4:1 vadību, tomēr Gulbis prata rezultātu līdzsvarot. Pie 5:5 Ernests gan zaudēja izspēli pie savas serves, dodot iespēju Melceram iespēju izservēt taibreiku. Pirmo setbumbu austrietis neizmantoja, arī otro pie 7:6 nespēja, bet tad viena setbumba bija arī Gulbim (8:7) - diemžēl pie pretinieka serves un austrietis atspēlējās. Melcers uzvarēja arī devīto punktu, bet vēl pēc mirkļa ar trešo setbumbu noslēdza taibreiku – 10:8.

Gulbis pārņem iniciatīvu un uzvar setu

Otrā seta sākums Gulbim izdevās. Jau otrajā geimā viņam bija divas breikaiespējas, kas netika izmantotas, bet ceturtajā geimā Ernests tika priekšā ar 40:0 pie pretinieka serves. Vienu punktu Melcers atspēlēja, bet pēc tam pieļāva dubultkļūdu – 3:1 Gulbja labā. Turpinājumā atkārtojās pirmā seta scenārijs – pārliecinošas servētāju uzvaras savos geimos, kas Gulbi tuvināja uzvarai setā. To Ernests arī paveica, punktu setam pieliekot ar jau 15. eisu mačā – 6:3.

Trilleris Gulbja stilā. Ar laimīgām beigām

Pēc kājas savainojuma sadziedēšanas Gulbis bija aizvadījis divas trīs setu spēles (pret kolumbieti Alehandro Falju un zviedru Robinu Soderlingu) un abās cietis neveiksmes nepietiekamās fiziskās sagatavotības dēļ, tomēr abās šajā spēlēs latvietis bija uzvarējis pirmo, nevis otro setu. Trešo setu pret Melceru Ernests arī iesāka ar nelielu stresu – zaudētas pirmās sešas izspēles pēc kārtas. Līdz pirmajai breika iespējas austrietis gan netika laists – 1:1. Nākamajos geimos arī uzvarēja servētāji, bet pārliecinošāk tas izdevās austrietim. Seta sestais geims varēja kļūt par lūzuma brīdi – Gulbim nācās atspēlēt trīs breikbumbas (vispirms no 15:40, pēc tam vēl vienu). Gods godam tas izdevās, un cīņa turpinājās. Devītajā geimā krietni tuvu uzvarai varēja nokļūt Ernests – divas breikbumbas (15:40) jau viņam, taču arī Melcers bija aukstasinīgs un saglabāja vadību. Desmitais geims šajā spēlē varēja būt arī pēdējais. Gulbim neveicās ar pirmo servi un Melcers tika pie divām mačbumbām. Īstajā brīdī serve gan parādījās un Ernests izspruka sveikā – 5:5. Melcers nākamo geimu uzvarēja, šķita, ka to pašu viegli izdarīs arī Gulbis (40:15 vadība pie savas serves), tomēr zaudējis trīs izspēles pēc kārtas viņš deva trešo mačbumbu Melceram. Un arī šoreiz austrietis palika gribot – mačbumba atspēlēta.

Pēc divu stundu un 15 minūšu cīņas uzvarētāju vajadzēja noteikt taibreikā. Diemžēl tā sākums Gulbim bija pagalam nesekmīgs – zaudētas abas savas serves izspēles un 0:3. Melcers uzvarēja arī ceturto punktu pēc kārtas, un tikai tad pirmais punkts tika Ernestam. Latvietis uzvarēja arī sesto un septīto izspēli, panākot 3:4, bet pēc tam prata uzvarēt arī vienu no divām izspēlēm pie Melcera serves – 4:5. Divas izspēles pie savas serves un jau pirmā mačbumba latvietim. Un ar pirmo pietika, lai spēle būtu galā – 6:7(8), 6:3, 7:6(5) pēc divu stundu un 24 minūšu cīņas.

Uzvarētie punkti 44 46

Iekļūšana turnīra trešajā kārtā Ernestam garantējusi 90 reitinga punktus, kā arī 31 000 ASV dolāru prēmiju. Jau rīt latvieti gaida 3.kārtas mačs, kurā viņa pretinieks būs skots Endijs Marejs vai francūzis Žeremī Šardī. Viņu savstarpējā cīņa vēl notiek.

”Western & Southern Financial Group Masters” ATP turnīrs. Sinsinati, ASV.

2.kārtas rezultāti

Spēle Rezultāts

(1) Rafaels Nadal - Taylor Dent 6:2 7:5

(2) Novak Djokovic - Viktor Troicki 6:3 7:5

(7) Tomas Berdych - Paul-Henri Mathieu 6:4 6:4

Mardy Fish - (8) Fernando Verdasco 7:6(1) 7:6(4)

(10) David Ferrer - Sam Querrey 7:5 6:1

Ernests Gulbis - (13) Jurgen Melzer 6:7(8) 6:3 7:6(5)

Marcos Baghdatis - Thomaz Bellucci 6:2 4:6 7:6(4)

David Nalbandian - John Isner Spēle vēl notiks

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempionvienības Bostonas "Celtics" latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis ir optimistiski noskaņots par atlabšanas procesu pēc operācijas, otrdien "Celtics" mediju dienā teica sportists.