arrow_right_alt Sports \ Teniss

Ostapenko pārāk daudz kļūdu sakāvē pret gudro Radvaņskui

© Reuters/Scanpix

Zaudējumu Īstbornas "Premier 700" turnīra ceturtdaļfinālā cieta Latvijas pirmā rakete Aļona Ostapenko (WTA 12.), kura abos setos nenosargāja breika pārsvaru un ar rezultātu 2:6, 5:7 piekāpās 2008. gada čempionei Agņeškai Radvaņskai (WTA 31.). Ostapenko 20 geimos sakrāja 38 nepiespiestās kļūdas.

Ostapenko pēc trešā geima nokļuva vadībā ar breiku, kad Radvaņska breikbumbas izspēlē izcēlās ar Ostapenko raksturīgu gājienu - dubultkļūdu. Aļona nupat iegūto breiku uzreiz ātri atdeva, ceturtajā geimā izceļoties ar četrām kļūdām. Vēl četras viņai bija aiznākamajā geimā, servi nosargāt neizdevās arī astotajā geimā, kur zaudēts no 40:15 pārsvara. Tādējādi setā no 2:1 fiasko ar 2:6!

Ostapenko 1. setā ar pacietīgu uzbrukumu veidošanu nospēlēja tikai pirmajos trīs geimos, bet pēc tam viņas tenisā bija milzīgas nekārtības. Latvijas tenisisti pamatīgi nokaitinājušajai Radvaņskai punktu un geimu krāšanai pietika ar vienkāršu tenisu - bumbiņas turēšanu laukumā.

Ostapenko pārtraukumā pirms nākamā seta noslēpās zem dvieļa, domājot par 1. setā sakrātajām 16 nepiespiestajām kļūdām. Vai varbūt kaut ko citu... Aļonai 1. setā bija vairāk dubultkļūdu nekā tīri uzvarēto izspēļu (6-5).

Šajā mačā lielākā daļa izspēļu beidzās ar Ostapenko precīziem uzbrukumiem (trāpot neatvairāmi vai sagādājot Radvaņskai piespiesto kļūdu) vai kļūdām. Aļona 2. setā divreiz atspēlēja breiku (0:2, 2:4) un, sasniedzot trīs pēc kārtas uzvarēto geimu sēriju, bija vadībā ar 5:4.

Tāds pārsvars nozīmēja ar breiku šajā setā un iespēju servēt par uzvaru setā. Aļonai kārtējais murgainais geims, ar vēl četrām kļūdām ļaujot Radvaņskai atspēlēties. Ostapenko zaudēja arī nākamajos divos geimos, un mačs bija galā ar 2:6, 5:7 sakāvi.

Ostapenko 20 geimos bija 38 nepiespiestās kļūdas, bet Radvaņskai tikai 10. Tik liela starpība viņai lāva uzvarēt ar tikai astoņiem neatvairītiem sitieniem, kamēr daudz aktīvāk spēlējusī Ostapenko trāpīja 28.

Ostapenko Radvaņskai ar līdzīgu rezultātu zaudēja arī abu pirmajā tikšanās reizē, kad 2016. gadā ar 5:7, 1:6 zaudēja uz "hard" seguma Ņūheivenā.

Trešo reizi spēlējot Īstbornā, Ostapenko pirmoreiz tika līdz šī turnīra ceturtdaļfinālam, nopelnot par 45 punktiem vairāk, nekā iegūts pērn ar 3. kārtu. Prēmijā pienākas 21 415 eiro. Nākamais turnīrs - 2. jūlijā startējošā Vimbldona.