Ostapenko trīs setu mačā zaudē Cibulkovai

Aļona Ostapenko (WTA 64.) piektdienas vakarā Indianvelsa "Premier Mandatory" turnīra 2. kārtas mačā ar rezultātu 4:6, 6:3, 3:6 zaudēja pasaules piektajai raketei Dominikai Cibulkovai.

Mača pirmie divi geimi bija identiski. Servētāja atspēlējās no 0:40, tomēr tika nobreikota. Ostapenko pretiniecei palīdzēja vairāk, savā geimā no "vienādi" izceļoties ar divām dubultkļūdām pēc kārtas, kas viņai jau pirmajā serves geimā deva trīs dubultkļūdas. Pēc trešās rezultāts kļuva 1:1.

Abas tenisistes bieži izmantoja iespējas krāt punktus, kad pretiniece spēlēja ar otro servi. Ostapenko 1. setā trīs reizes bija vadībā ar breiku, taču ne reizi to nespēja nostiprināt un no 4:3 zaudēja trīs geimus pēc kārtas un līdz ar to arī visu setu.

Cibulkovas breiks astotajā geimā tika sekmēts ar trim kļūdām. Servējot pie rezultāta 4:5, Ostapenko atspēlēja trīs setbumbas, tomēr zaudējumu setā novērst nespēja, un Cibulkova punktu setam pielika ar "forehand" sitienu.

Arī 2. sets sākās ar Ostapenko breiku, turklāt šoreiz viņai dominējošā spēlē izdevās ne vien pirmoreiz mačā nostiprināt breiku, bet arī trešajā geimā iegūt jau divu breiku pārsvaru. Cibulkova pie "vienādi" kārtējo reizi izcēlās ar dubultkļūdu, bet tūlīt ar spēcīgu pirmo servi atspēlēja breikbumbu. Ostapenko pēc tam divreiz pēc kārtas jaudīgi atsita pretinieces serves, noformējot breiku un 3:0 pārsvaru.

Aļona ceturtajā geimā bija vadībā ar 30:0, pēc tam zaudējot četrus punktus pēc kārtas - divus ar kļūdām un divas pēc Cibulkovas uzbrukumiem. No 3:0, 30:0 rezultāts drīz kļuva 3:2, kad Cibulkova pēc breika atspēlēšanas piektajā geimā nosargāja servi. Ostapenko seta turpinājumā bija situācijas noteicēja un uzvarēja ar divu breiku pārsvaru, seta atlikušajā daļā vienīgo geimu zaudējot ar savu servi.

Pēdējā setā bija pieci breiki pēc kārtas. Aļona pirmajā geimā vienīgo punktu ieguva ar eisu, bet pretiniecei trīs no četriem punktiem uzdāvināja ar kļūdām. Ostapenko dominēja un otrajā geimā breiku atspēlēja, neskatoties uz to, ka bija iedzinējos ar 0:40. Aļonai izdevās vairāki neatvairāmi uzbrukumi pēc kārtas, neļaujot Cibulkovai iegūt divu geimu pārsvaru.

Trešajā geimā servi no 40:0 pārsvara zaudēja Ostapenko! Šoreiz Cibulkovai vairāki spēcīgi uzbrukumi, bet Ostapenko dažās izspēlēs palīdzēja ar sev tik ļoti raksturīgajām kļūdām. Arī tagad Ostapenko uzreiz atspēlējās, ceturto geimu pabeidzot ar spēcīgu diagonālo "backhand", uzbrūkot Cibulkovas pirmajai servei - 2:2.

Tagad kārta savu meistarību uzņemšanā apliecināt bija Cibulkovai, kura piektajā geimā izrēķinājās gan ar Ostapenko otro, gan pirmo servi un vēlreiz atjaunoja breika pārsvaru. Ostapenko bija iespējas atspēlēt arī šo breiku, taču viņa sestajā geimā neizmantoja divas breikbumbas, abos gadījumos kļūdoties ar "backhand". Cibulkova kļuva par pirmo un arī vienīgo spēlētāju ar pēdējā setā uzvarētu serves geimu - 2:4.

Ostapenko piektajā geimā Cibulkovai ar divām dubultkļūdām uzdāvināja divas breikbumbas (15:40), un Dominika realizēja jau pirmo, ar spēcīgu uzbrukumu Ostapenko pirmajai servei piespiežot Aļonu izsist autā. Cibulkova pie rezultāta 5:2 nespēja izservēt maču, un šajā geimā liels nopelns bija beidzot tīri nospēlējušajai Ostapenko, kura izcēlās ar "sauso" breiku. Otro reizi par uzvaru mačā Cibulkovai nebija jāservē, jo Ostapenko pēdējā setā savas serves geimos uzvarēt nemācēja.

Cibulkova 2:11 stundu ilgajā mačā ieguva tikai par vienu punktu vairāk (97:96). Ostapenko zaudēja, neskatoties uz pozitīvu tīri uzvarēto izspēļu un nepiespiesto kļūdu attiecību: 33-30. Cibulkovai abos rādītājos 14. Aļonai par 16 kļūdām vairāk, kas arī lielā mērā izšķīra mača likteni. Tāpat Ostapenko kārtējo reizi vāja spēle ar otro servi - 12/45 jeb tikai 27%. Pēdējā setā bija tikai 1/13 jeb astoņi procenti!

Abām tenisistēm tā bija otrā tikšanās. Arī pirmajā mačā uzvarēja Cibulkova, ar 6:3, 6:3 esot pārāka pagājušā gada vasarā zālāja seguma turnīra Īstbornā. Ostapenko zaudējusi visas četras spēles pret Top 5 tenisistēm, iepriekš piekāpjoties arī Garbinjei Mugurusai, Agņeškai Radvaņskai un Karolīnai Pliškovai. Vienas kārtas pārvarēšana Indianvelsā viņai dod 35 reitinga punktus un 22 325 dolāru prēmiju. Nākamais turnīrs Maiami, kur pēc 10 dienām startēs sezonas otrais "Premier Mandatory" turnīrs.