Ceturtdiena, 30.novembris

redeem Andrejs, Andrievs, Andris

arrow_right_alt Sports \ Motoru sports

Miks Šūmahers: "Ferrari" komandā jūtos kā mājās

© AP/Scanpix

Talantīgais vācu autosportists Miks Šūmahers pēc saviem pirmajiem testiem Pirmajā formulā (F-1) "Ferrari" komandā juties kā mājās, teica jaunais braucējs.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka 20 gadus vecais Šūmahers otrdien piedzīvoja F-1 debiju, sēzdamies pie "Ferrari" bolīda stūres Bahreinā notiekošajos testos un uzrādot otro ātrāko apļa laiku. Savulaik šajā vienībā piecus čempiontitulus izcīnīja viņa tēvs Mihaels.

"Jau no paša sākuma jutos kā mājās. Bija patīkami nobraukt pirmos apļus un satikt puišus, kuri strādā ar formulu un mani," intervijā F-1 mājaslapā teica Šūmahers, kurš savulaik ar tēvu vairākkārt bijis kopā "Ferrari" garāžā.

Savos pirmajos testos jaunais vācietis kopumā veica 56 apļus, bet viņa labākais laiks atpalika tikai no Nīderlandes braucēja Maksa Verstapena ("Red Bull").

"Kad pirmo reizi izbraucu trasē, sajutu gāzes pedāli, kuram ir tik milzīga jauda. Jutos labi, turklāt "Ferrari" formulā ir daudz potenciāla," uzskata Šūmahers. "Izbaudīju par visiem 110%, tomēr tai pat laikā jābūt cieņai pret automašīnu, jo tai ir milzīga jauda."

Jau trešdien Šūmahers sēdīsies pie "Alfa Romeo" formulas stūres. Braucējs šogad pievienojās "Ferrari" pilotu akadēmijai.

Līdz šim talantīgais vācietis vienīgo reizi pie F-1 bolīda stūres sēdās 2017.gadā, kad Spā trasē simboliski nobrauca vienu apli ar tēva 1994.gada "Benetton" spēkratu.

Mika tēvs Mihaels Šūmahers savulaik kļuva par septiņkārtēju F-1 čempionu, kas ir nepārspēts rekords. Viņa 91 uzvara atsevišķos posmos arī nav labots sasniegums.

Savukārt par Šūmaheru junioru sauktais Miks pērn kļuva par Eiropas "Formula 3" čempionu, bet šosezon viņš debitē "Formula 2" seriālā, kas tiek uzskatīts par pēdējo pakāpienu uz F-1.