Piektdiena, 31.marts

redeem Atvars, Gvido

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Sports \ Motoru sports

Rīt rallijs "Sarma 2017": pasākuma programma

© Publicitātes foto

Rīt, 11. februārī, Gulbenes novada ceļus pārņems motoru rūkoņa, azarts un ļoti interesanta cīņa par uzvaru rallijā Sarma 2017, kurā uz starta stāsies vairāk nekā 70 ekipāžas ar sportistiem no deviņām valstīm. Lai arī lielākajā Latvijas daļā nekas, izņemot salu, neliecina par iespēju sarīkot lielisku ziemas ralliju, Gulbenes novada ceļus sedz perfekta ledus kārta un ceļa nomalēs vēl ir saglabājies pietiekami daudz sniega, lai izbaudītu ziemas ainavu.

Rallija oficiālā atklāšana notiks jau dienu pirms sacensībām - 10. februārī, pulksten 19:30 pie Gulbenes kultūras centra, sportisti šķērsos tradicionālo starta estakādi, lai jau nākamajā rītā netērētu laiku un uzmanību nekam citam kā vien ātrumposmiem un cīņai par uzvaru. Sacensību dienā pirmie startēs vēsturiskie rallija automobiļi, kuriem starts tiks dots 25 minūtes pirms rallija galvenās ieskaites. Attiecīgi, ja pirmā ātrumposma starts rallija galvenajai ieskaitei ir paredzēts 09:46, tad skatītājiem ir jāņem vērā, ka jau pulksten 09:21 startēs pirmais vēsturiskais rallija automobilis.

Cīņas par uzvarām

Vēsturisko automobiļu klasē viennozīmīgi visa uzmanība būs pievērsta diviem krāšņiem Audi, kurus trasē pilotēs Ivars Vēlme un rallija debitants Artūrs Batraks. Viņiem konkurenci viennozīmīgi sastādīs Atis Bruņinieks ar savu Lada Samara, bet par šovu skatītājiem noteikti rūpēsies Ivo Ķilpis, kurš labi pazīstams ar savu plašo braukšanas stilu.

Cīņa par uzvaru rallija Sarma kopvērtējumā būs ļoti aizraujoša - nevienam nav skaidrs vai lidojošais soms Kalle Rovanpera spēs konkurēt ar tikko WRC automašīnu ieguvušo Georgu Grosu? Šajā cīņā noteikti iejauksies arī Nikolajs Grjazins, Ranno Bundsens, kā arī Jānis Berķis un Vitālijs Puškars.

Savukārt priekšpiedziņu klasē aizraujoša cīņa tiek solīta starp Mārtiņu Sesku, Kenu Tornu un Lukasu Pienazeku. Tajā gan noteikti centīsies iejaukties arī Kenets Sepps un Jonas Piparas. Protams, visa rallija pasaule gaida, kādas sekmes būs Petera Solberga dēlam Oliveram, kuram Sarma būs otrais rallijs karjerā.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā