Otrdiena, 23.aprīlis

redeem Georgs, Jurģis, Juris

arrow_right_alt Sports \ Motoru sports

Tuvojas rallijs "Alūksne 2017", kas pulcēs vairāku valstu autosportistus

© Ģirts Gertsons, F64 Photo Agency

Jau septīto gadu Alūksnes novada ceļos rūks jaudīgu automašīnu motori - 13.janvārī un 14.janvārī te notiks rallijs "Alūksne 2017", kas šogad atklāj ne tikai Latvijas, bet arī Igaunijas rallija čempionāta un Lietuvas rallijsprinta čempionāta sezonu.

Rallija "Alūksne 2017" svinīgā atklāšanas ceremonija un sacensību pirmā apļa starts būs piektdien, 13.janvārī, pulksten 19.00 pie Alūksnes Kultūras centra. Pēc tam tumsas apstākļos rallija ieskaitē braucošās ekipāžas veiks pirmos trīs ātrumposmus. Jāpiebilst, ka vēl pirms sacensību atklāšanas piektdien no pulksten 14.00 līdz 16.00 notiks arī testa brauciens jeb tā sauktais "shakedown" posms, kurā sportisti piedalās pēc izvēles. Savukārt sestdien, 14.janvārī, pulksten 9.00 tiks dots starts sacensību otrajam aplim, un šajā dienā trasē pievienosies arī rallijsprinta vērtējumā startējošās ekipāžas. Sestdien sportisti sacentīsies septiņos ātrumposmos.

Līdz 5.janvārim rallija dalībnieku sarakstā bija 78 ekipāžas, bet sportistu pieteikšanās turpināsies līdz 6.janvārim. Organizatori prognozē dalībnieku skaitu virs 90 ekipāžām. Sacensību dalībnieku vidū redzami tādi rallija līdzjutējiem zināmi uzvārdi kā Solbergs, Rovanpera, Sirmacis un citi. Jau izskanējusi ziņa, ka sacensībās Latvijā savu rallija karjeru uzsāks 2003. gada pasaules rallija čempiona Petera Solberga dēls Olivers. Viņa pirmās sacensības būs tieši Alūksnes novada ceļos, kur viņš kopā ar pieredzējušo stūrmani, norvēģieti Veroniku Enganu pārstāvēs latviešu komandu "Sports Racing Technologies".

Sacensību dalībnieku vidū arī pērnā gada Eiropas rallija čempionāta trešās vietas ieguvējs Ralfs Sirmacis. Viņš, šoreiz kopā ar stūrmani Arti Štrausu, Alūksnes rallijā atgriezīsies kā pērnā gada šo sacensību otrās vietas ieguvējs. Rallijā "Alūksne 2017" piedalīsies arī to pērnā gada uzvarētājs, jaunais somu sportists Kalle Rovanpera ar stūrmani Risto Pietileinenu.

Ņemot vērā to, ka rallija čempionāta posma organizēšana prasa daudz lielāku resursu ieguldījumu sacensību norises nodrošināšanā, drošības nosacījumu izpildē nekā rallijsprinta sacensībās, rallijā "Alūksne 2017" būs arī ieejas maksa - 5 EUR uz visiem ātrumposmiem. Jāteic gan, ka šī maksa ir būtiski zemāka nekā jebkurās citās rallija sacensībās. Ieejas biļetes jau šobrīd ir iegādājamas visās "Biļešu paradīzes" kasēs arī internetā www.bilesuparadize.lv.

Savukārt līdz 11.janvārim Alūksnes Kultūras centra kasē, Brūža ielā 7, Alūksnē, biļetes varēs iegādāties par zemāku cenu - 3 EUR. Bērniem līdz 12 gadu vecumam un pensionāriem ieeja sacensībās būs bez maksas.

Sacensības nu jau septīto gadu rīko biedrība "Autosporta klubs Alūksne" sadarbībā ar Latvijas Automobiļu federāciju un Alūksnes novada pašvaldību. Novērtējot šādu sacensību pienesumu novada uzņēmējiem ziemas periodā un ieguvumu, veidojot novada atpazīstamību ārpus Latvijas robežām, rallija "Alūksne 2017" rīkošanu, piešķirot 15 000 EUR atbalsta Alūksnes novada pašvaldība.

Rallija dienās būs satiksmes ierobežojumi

Rallija "Alūksne 2017" sacensību nodrošināšanai 13. un 14.janvārī autovadītājiem būs jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem Alūksnē un arī Alūksnes novada ceļos.

Piektdien, 13.janvārī pārējiem satiksmes dalībniekiem būs slēgta satiksme:

- Alūksnē Parka ielas posmā no Baložu bulvāra līdz Dzirnavu ielai, Brūža ielas posmā no Dzirnavu ielas līdz Pils ielai un Dzirnavu ielas posmā no Pils ielas līdz Brūža ielai no pulksten 17.00 līdz pulksten 22.00,

- Alsviķu pagasta ceļā Purvāji - Celenski - Kalnciems - Dores iela, Alūksnes pilsētas robeža no pulksten 12.40 līdz pulksten 16.10,

- Alsviķu pagasta ceļā Jaunpuntuži - Luki - Nēķene - Tūja - Upmaļi - Eglītes no pulksten 18.30 līdz pulksten 22.10,

- Mārkalnes un Ziemera pagasta ceļā Zirņukalns - Bundzene - Lukumieši - Noriņas - Mellīši 5 - Zīles - Liepas - Uzkalniņi - Jaunisaki - Vaivariņi - Strautiņi no pulksten 19.00 līdz pulksten 21.40.

Sestdien, 14.janvārī vispārējai kustībai būs slēgti šādi ceļi Alūksnes novadā:

- Mārkalnes un Ziemera pagastā ceļš Zirņukalns - Bundzene - Lukumieši - Noriņas - Mellīši 5 - Zīles - Liepas - Uzkalniņi - Jaunisaki - Vaivariņi - Strautiņi no pulksten 13.30 līdz pulksten 16.40,

- Ziemera un Alsviķu pagastā ceļš Skrejas - Bieranti - Čukstu karjera - Dimdenieki - Rumpāni - Suski 1 no pulksten 8.00 līdz pulksten 13.00,

- Alsviķu pagastā ceļš Vecais lielceļš - Liepaskalna piemineklis - Āpšalu ceļš no pulksten 8.10 līdz pulksten 13.20,

- Veclaicenes pagastā ceļš Ķieģeļnīca - Brīvzemnieki - Lauciņi - Lejas Renci - Maģumi - Strautiņi - Mazpūrāni - Pepernieki - Birztalas no pulksten 8.40 līdz pulksten 13.50.

Precīzāku informāciju par rallija norisi, ātrumposmu kartēm un starta laikiem pirms sacensībām varēs uzzināt mājaslapās www.autorally.lv un www.4rati.lv