Zviedrijas U20 uzvar bullīšos un iekļūst finālā

© sportacentrs.com

Šovakar Ufā noslēdzās arī otrais pasaules čempionāta junioriem pusfināls, kurā savā starpā spēkiem mērojās Zviedrijas un Krievijas junioru izlases. Lai gan mača gaitā zviedri bija vadībā pat ar 2:0, krieviem rezultatīvu izdevās izlīdzināt, taču pēcspēles metienu sērijā, uzvaru Zviedrijai atnesai Sebastians Kolbergs.

Mača pirmais periods krietni veiksmīgāks izvērtās Zviedrijas hokejistiem, kas līdz spēles desmitajai minūtei Krievijas izlases vārtsargu Andreju Vasiļevski pārspēja jau divreiz - vispirms skaitlisko vairākumu realizēja Eliašs Lindholms, taču tad 2:0 panāca Filips Forsbergs.

Otrās trešdaļas pirmajā pusē krieviem izdevās vienus vārtus atgūt, kad precīzs bija Aleksejs Mironovs. Pamazām Krievijas hokejisti pārņēma mača iniciatīvu. Zviedri izteikta spēlēja no aizsardzības, taču trešā perioda ievadā 2:2 panāca viens no Krievijas izlases līderiem Mihails Grigorenko. Pamatlaikā nevienai no komandām mainīt mača rezultātu vairs neizdevās.

Pagarinājumā neliels pārsvars piederēja zviedriem, taču abas komandas spēlēja pietiekami piesardzīgi, lai nepieļautu pat bīstamu situāciju izveidošanos pie to vārtiem.

Pēcspēles metienu sērijā vienīgos vārtus guva Sebastians Kolbergs, atnesot zviedriem uzvaru un iespēju jau sestdien aizstāvēt izlases pirms gada izcīnīto čempiones titulu.

Sestdien gaidāmajā finālā zviedri tiksies ar ASV hokejistiem, kas šodien negaidīti pārliecinoši ar 5:1 uzvarēja Kanādas valstvienību.