Krievija pēdējās 20 minūtēs tomēr salauž norvēģus

Šodien 2012. gada pasaules hokeja čempionāta pusfinālā iekļuva Krievijas izlase, kas noslēdzošajā trešdaļā guva trīs bezatbildes vārtus un tomēr salauza sīkstās Norvēģijas valstsvienības pretestību – 5:2. Tas gan neliedza čempionāta rezultatīvākajam spēlētājam Patrikam Tūresenam nopelnīt divus punktus.

Spēles ievadā Krievijas hokejisti izveidoja ļoti bīstamu uzbrukumu, sāncenšu zonā uzturoties aptuveni pusotru minūti. Norvēģus pēc Aleksandra Sjomina un Sergeja Širokova metieniem no vārtu priekšas glāba vārtsargs Lāšs Haugens, taču tieši viņa neveiksmīgā spēle ļāva krieviem izvirzīties vadībā.

Pirmo spēli čempionātā aizvadošais Aleksandrs Ovečkins neskatoties mēģināja piespēlēt vārtu priekšā esošajam Pāvelam Dacjukam, tomēr ripa trāpīja pa Haugena kāju un atrada ceļu Norvēģijas valstsvienības vārtos - 8. minūtē rezultāts kļuva 1:0. Taču norvēģi ātri atspēlējās.

Turnīra rezultatīvākais spēlētājs Patriks Tūresens pretuzbrukumā meta garām, bet atlēkušo ripu no šaura leņķa iemeta Pērs Oge Skreders! Tomēr 15. minūtē norvēģu aizsargi palaida Aleksandru Popovu vienatnē pret Haugenu, un Krievijas izlase atgriezās vadībā – 2:1.

Otrajā trešdaļā Krievijas valstsvienība vadībā atradās tikai 28 sekundes. Vairākumā Tūresens, pret vārtiem atrodoties ar muguru, meistarīgi pielika nūju un ievirzīja ripu vārtu augšējā stūrī – 2:2! 28 gadus vecais uzbrucējs astotajā spēlē nopelnīja 18. punktu.

Krievijas hokejistiem bija labas iespējas atjaunot vadību. Pēc izlases kapteiņa Iļjas Ņikuļina metiena vairākumā norvēģus izglāba vārtu stabiņš. Tas palīdzēja arī pēc cita aizsarga – Denisa Deņisova – raidījuma no vidējas distances.

Tomēr noslēdzošās trešdaļas pirmajā minūtē uzvaras vārtus iemeta tieši Krievijas izlases aizsargs. Stokholmas līdzjutēju izsvilptā Alekseja Jemeļina vieglo plaukstas metienu no zilās līnijas nespēja atvairīt norvēģu vārtsargs Haugens – 3:2. Šoreiz norvēģi atspēlēties neprata un sensāciju nesagādāja.

Pēc 10 minūtēm Nikolajs Žerdevs vārtu priekšā mainīja ripas trajektoriju pēc aizsarga Jevgeņija Birjukova metiena. 55. minūtē punktu uzvarai pielika Ņikuļins – rezultatīvs bija viņa plaukstas metiens no zilās līnijas vairākumā.

Divas minūtes pirms beigām krievi varēja palielināt pārsvaru, taču izrāvienu divatā pret vienu aizsargu pēc Ovečkina piespēles garām aizmeta Sjomins, divām piespēlēm tomēr nepievienojot vārtus. Tas gan nemazināja krievu prieku par iekļūšanu pusfinālā. Tajā sestdien Helsinkos jāspēkojas pret pašreizējo čempioni Somiju vai ASV.