Zviedrija rotaļājoties pieveic Vāciju

Ceturto uzvaru tikpat spēlēs savās mājās notiekošajā pasaules čempionātā izcīnījuši Zviedrijas hokejisti, kuri trešdienas vakarā Stokholmā ar 5:2 apspēlēja Vācijas valstsvienību.

Zviedri sāka savā stilā ļoti enerģiski un Vācijas aizsardzību cauršāva jau 77. sekundē. Deniss Endrass atvairīja vairākus metienus, taču ar Markusa Krīgera šāvienu netika galā – 1:0 zviedriem perfekts sākums.

Turnīra saimniece pēc tam spēlēja visnotaļ pasīvi, bet Vācija laida garām iespējas panākt izlīdzinājumu. 6. minūtē tukšā vārtu stūrī netrāpīja Fēlikss Šucs, kurš ripai klāt ar nūju nespēja tikt, tā vietā ripu skarot ar kāju. Nedaudz vēlāk vāciešiem bija divi pret vienu izgājiens, kuru nemācēja realizēt Kajs Hospelts.

Zviedri turpināja spēlēt diezgan slinki, Endrasa vārtiem reālas briesmas neradot. Par savu pasivitāti Zviedrijai nācās samaksāt ar zaudētiem vārtiem perioda izskaņā. Izturējuši mazā noraidījuma laiku, zviedri sekundi pirms trešdaļas beigām savu vārtu priekšā nogulēja Filipu Gogulu, kurš zviedriem iemeta "vārtus ģērbtuvē" – 1:1.

Otrā perioda sākumā salūza "Globen" arēnas aizsargstikls. Pēc piespiedu pauzes zviedri sāka demonstrēt savas patiesās spējas un īsā laikā guva divus vārtus. 27. minūtē vāciešu kļūda vidējā zonā beidzās ar Viktora Stolberja vārtiem, bet pusotru minūti vēlāk skaitlisko vairākumu ar metienu no zilās līnijas realizēja Kaspara Daugaviņa komandas biedrs Otavā Eriks Karlsons – 3:1.

Piebilstams, ka 2. perioda pirmajā pusē savainojumu guva Nikolajs Gočs. Zviedrija atkal pavirši nospēlēja perioda beigas, un 37. minūtē vāciešiem vienus vārtus atspēlēja Patriks Raimers, no labā iemetienu apļa pārsteidzot Niklasu Fastu nesagatavotu – 3:2.

Pēdējā perioda sākumā zviedri izspēlēja līdz tukšiem vārtiem, un 4:2 uz tablo iededza Niklass Pēšons. Vācieši trešdaļas 9. minūtē neizmantoja iespēju vienus vārtus atgūt un tūlīt iekrita pretuzbrukumā – 5:2 panāca Jūhans Fransēns. Zviedri varēja iemest vēl, taču Endrasu pārspēt vairs neizdevās. Zviedrijai ceturtā uzvara tikpat spēlēs.