Slovākija sagādā ASV pirmo zaudējumu

Vakar pasaules čempionātā hokejā H grupas spēlē pie pirmā panākuma tika Slovākijas hokejisti, kas ar 4:2 pieveica ASV valstsvienību. Amerikāņiem tas bija pirmais zaudējums līdz šim aizvadītajās trijās spēlēs.

Spēles rezultātu slovāki atklāja jau 47.sekundē, kad ASV vārtsargu Džimiju Hovardu pārspēja Dominiks Graņāks – 1:0. Trešdaļas otrajā pusē Slovākijai, kas pretinieku vārtiem uzbrukuma aktīvāk, izdevās dubultot pārsvaru, tomēr divu vārtu pārsvars noturējās vien 37 sekundes, līdz rezultātu līdz minimumam samazināja Džastins Falks – 2:1. Pašā perioda izskaņā gan Andrejs Sekera panāca 3:1.

Otrajā trešdaļā norisinājās līdzvērtīga cīņa, bet perioda beigu daļā slovākus iegāza disciplīna – ar 14 sekunžu intervālu noraidījumus nopelnīja Milans Bartovičs un Tomāšs Starosta, ko amerikāņi nekavējās izmantot un jau pēc 19 sekundēm izmantoja divu spēlētāju pārsvaru, samazinot rezultātu līdz 3:2.

Trešajā periodā slovāki amerikāņiem īpaši izpausties neļāva, tādejādi līdz šim nezaudējušai ASV komandai bija zināmas grūtības tikt pie vārtu gūšanas iespējām. Tādejādi mača izskaņā ASV nekas cits neatlika, kā mainīt vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču risks neattaisnojās – Miroslavs Šatans iedzina ceturto naglu ASV zārkā – 4:2. Tādejādi Slovākija tika pie pirmā panākuma čempionātā.

Parīt Slovākija aizvadīs spēli pret grupas pastarīti Kazahstānu, savukārt amerikāņi 10.maijā mērosies spēkiem ar Baltkrievijas valstsvienību.