Latvijas hokeja izlase pēcspēles metienos uzvar Franciju

Gatavošanos pasaules čempionātam hokejā, kas nedēļas nogalē sāksies Somijā un Zviedrijā, turpina Latvijas izlase. Teda Nolana trenētā valstsvienība šodien savā laukumā ar 3:2 pēcspēles metienos apspēlēja Franciju. Ar vārtu guvumu un rezultatīvu piespēli izcēlās uzbrucējs Gints Meija. Uzvaru nesošais bullītis Robertam Bukartam.

Noraidījumiem bagātajā (katrai komandai bija pa diviem) pirmajā trešdaļā rezultāts palika neatklāts. Labākās iespējas bija mājinieku centra uzbrucējam Andrim Džeriņam – vispirms viņš sagaidīja pārgalvīgo Francijas aizsargu kļūdu, bet nerealizēja izgājienu vienatnē pret viesu vārtsargu Kristobālu Iē, pēcāk trāpīja pa vārtu stabiņu.

36 gadus vecais Stenlija kausa čempions Iē Franciju izglāba arī pēc Ģirta Ankipāna metiena no vārtu priekšas, turklāt to paveica efektīgi, pieredzējušā Latvijas izlases uzbrucēja raidīto ripu tverot cimdā. Tikmēr viesi Māra Jučera sargātos vārtus lielākoties apdraudēja ātros uzbrukumos no distances.

Otro 20 minūšu ievadā labu iespēju garām palaida jau Francijas hokejisti – Saša Treijs izrāvās vienatnē pret Jučeru, taču no neērtā tvēriena aizmeta garām. Tikmēr pārliecinošs viesu vārtos turpināja būt Iē, kurš atvairīja Mārtiņa Cipuļa metienu pēc spurta mazākumā.

Pirms tam francūžus vēlreiz izglāba vārtu stabiņš, tāpat tika apturēts aizsarga Krišjāņa Rēdliha izrāviens uz viesu vārtiem. Tādējādi pirms noslēdzošās trešdaļas rezultāts joprojām bija apaļš – 0:0.

45. minūtē beidzot krita pirmie vārti. Aizturētā soda laikā sāncenšu vārtu priekšā aizmirsts bija Gints Meija, kurš radušos izdevību garām nelaida – 1:0 Latvijas labā. Pēc četrām minūtēm tieši Meijas lieliskā piespēle no aizvārtes ļāva Džeriņam dubultot mājinieku pārsvaru – 2:0.

Tomēr aizmiguši nebija Francijas hokejisti, kas pēdējās deviņās minūtēs atspēlējās un panāca pagarinājumu. Abos gadījumos nostrādāja brāļu Treiju sadarbība – Saša piespēlēja, bet Joriks pārspēja Jučeru. 2:2 viesi panāca 55 sekundes pirms pamatlaika beigām.

Jāpiezīmē, ka 55. minūtē pie rezultāta 2:1 Meija nerealizēja soda metienu – kārtējo reizi francūžus izglāba Iē.

Viesu vārtsargs bija lielisks arī pagarinājumā. Darba viņam netrūka, jo noraidījumu dēļ četras no piecām minūtēm Francija spēlēja mazākumā. Lai gan metienu attiecība bija nospiedoša (11:0 Latvijas labā), bez bullīšiem neiztika.

Miks Indrašis un Roberts Bukarts prata apspēlēt sāncenšu vārtsargu, savukārt par labāko spēlētāju atzītais Jučers atvairīja divus no trim Francijas hokejistu bullīšiem, nodrošinot latviešiem uzvaru ar 3:2.

Rīt komandas tiksies atkārtoti. Pasaules čempionāts startēs piektdien, bet Latvijai pirmā spēle sestdien pret Krieviju.

Pēcspēles metienu sērija

Damjēns Flerī – vārtsargs, Miks Indrašis – 1:0, Antonijs Gutigs 1:1, Andris Džeriņš – vārtsargs, Kevins Ekfeijs – vārtsargs, Roberts Bukarts – 1:2

"Euro Hockey Challenge", 30. aprīlis, Rīga

Latvija – Francija 3:2 (0:0, 0:0, 2:2, 1:0)

Vārti: 44:29 Meija (Džeriņš, K.Rēdlihs) 1:0, 48:11 Džeriņš (Meija, Bukarts, vair.) 2:0, 51:14 J. Treijs (S. Treijs, vair.) 2:1, 59:05 J. Treijs (S. Treijs) 2:2, 65:00 Bukarts 3:2

Soda minūtes: 18:24

Metieni: 41:23

Vārtsargi: Māris Jučers – Kristobāls Iē