"Senators" uzvar un pietuvojas 2.kārtai, Daugaviņš nespēlē

Nacionālās Hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas pirmās kārtas spēlē aizvadītajā naktī panākumu guva latviešu uzbrucēja Kaspara Daugaviņa pārstāvētais klubs Otavas "Senators", kas Ņujorkā ar 2:0 apspēlēja vietējo "Rangers", sērijā panākot 3-2.

Lai arī pirmajā trešdaļā aktīvāk uzbruka ņujorkieši, vienīgos vārtus guva viesi – desmitajā minūtē precīzi meta Džeisons Speca, gūstot savus pirmos vārtus šī gada play off turnīrā.

Saspringtā cīņā aizritēja arī cīņas turpinājums, tomēr nevienai no komandām izcelties neizdevās, jo vārtos lieliski darbojās abu komandu vārtsargi. Tikai nepilnu minūti līdz pamatlaika beigām, kad "Rangers" bija nomainījuši vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, atkal naskākais bija Speca, raidot ripu tukšos vārtos – 2:0. Par mača lielāko zvaigzni gan uzskatāms vārtsargs Kreigs Andersons, kurš atvairīja 41 pretinieka metienu, aizvadot otro sauso play off spēli savā karjerā.

Kaspars Daugaviņš jau ceturto spēli pēc kārtas nepiedalījās – vienīgo reizi šajā sērijā Kaspars laukumā bija pirmajā mačā.

Uzvarot Ņujorkā "Senators" pirmo reizi izvirzījušies sērijā vadībā – 3:2. Pielikt punktu sērijai un izslēgt savas konferences uzvarētāju "Senators" iespēja būt jau naktī uz otrdienu, kad komandas spēlēs Otavā.

Par pirmo komandu, kas iekļuvusi Stenlija kausa otrajā kārtā aizvadītajā naktī kļuva Sentluisas "Blues", kas savā laukumā ar 3:1 pieveica Sanhosē "Sharks", sērijā uzvarot ar 4-1. Savukārt Fīniksas "Coyotes" tādu iespēju neizmantoja, savu līdzjutēju priekšā pagarinājumā piekāpjoties Čikāgas "Blackhawks".