"Coyotes" un "Blues" uzvaras attālumā no nākamās kārtas

Viena uzvara, lai iekļūtu Stenlija kausa izcīņas 2. kārtā, nepieciešama Fīniksas "Coyotes" un Sentluisas "Blues" komandām, kas ceturtdien guva uzvaras viesos Čikāgā un Sanhosē, sērijās izvirzoties vadībā ar 3-1.

"Coyotes" atkal uzvar pagarinājumā

Spēlē Čikāgā vārti netika gūti līdz pat trešajam periodam, kurā "Blackhawks" izdevās atspēlēties no 0:2, pusotru minūti pirms pamatlaika beigām izlīdzinājumu panākot Mihaelam Frolīkam – 2:2.

Šajā sērijā visos četros līdzšinējos mačos uzvarētājs noskaidrots pagarinājumā. Otrajā spēlē pēc kārtas uzvaras vārtus guva Fīniksas uzbrucējs Mikels Bedkers, kurš papildlaika 3. minūtē pretuzbrukumā ieslidināja ripu Korija Kroforda sargātajos vārtos.

Čikāga spēlēja bez iepriekšējā spēlē Rafi Toresa savainotā Mariana Hosas. Toress diskvalificēts uz nenoteiktu laiku. Sērijā rezultāts 3-1 "Coyotes" labā, kas vietu nākamajā kārtā varēs nodrošināt sestdien savās mājās.

Arī "Blues" uzvaras attālumā no 2. kārtas

3-1 sērijā pret Sanhosē ar uzvaru 2:1 viesos panākuši Sentluisas "Blues" hokejisti, kuri izcīnīja sev tipisku darba uzvaru. Guvuši vārtus jau astotajā minūtē (Bīdžejs Krombīns), "Blues" paļāvās uz vārtsarga Braiena Eliota meistarību un tika pie panākuma. Endijs Makdonalds pēdējās trešdaļas vidū dubultoja viesu pārsvaru, bet "Sharks" spēja atgūt tikai vienus vārtus (Džo Torntons). "Blues" sestdien savā arēnā varēs noformēt iekļūšanu konferences pusfinālā.

Brodērs labo "sauso" spēļu rekordu

Pēc iepriekšējā spēlē izlaistā trīs vārtu pārsvara, saņēmusies bija "Devils", kas savās mājās ar 4:0 sagrāva "Panthers", trīs no četriem vārtiem gūstot pēdējā trešdaļā.

"Devils" vārtos visus 26 metienus atvairīja Martins Brodērs, kuram 24. "sausā" spēle Stenlija kausā – tas ir jauns rekords. Broders iepriekšējo rekordu dalīja ar Patriku Ruā (23). 16 spēlēs uz nulles nostāvējis Kērtiss Džozefs, bet par vienu "sauso" maču mazāk Krisam Osgūdam.

Brodērs divreiz lieliski nospēlēja, kad viņa vārtiem uzbruka Tomass Flaišmens, bet vienreiz talkā nāca vārtu stabiņš, pa kuru mača debijā trāpīja Šons Bergenhaims. "Devils" sērijā panākusi neizšķirtu 2-2, nākamais mačs sestdien Floridā.

Holtbijs sekmē "Caps" uzvaru

Lieliska vārtsarga spēle palīdzēja "Capitals" savā arēnā ar 2:1 pieveikt "Bruins". Vašingtonas vārtos 44 metienus atvairīja Breidens Holtbijs, bet uzvaras ripu otrā perioda priekšpēdējā minūtē vairākumā iemeta Aleksejs Sjomins.

Bostona izdarīja 45 metienus, kamēr "Capitals" Timu Tomasu traucēja tikai 21 reizi. Aleksandrs Ovečkins pēdējā periodā nospēlēja bez divām sekundēm divas minūtes. Pēcspēles sarunās ar medijiem ne Ovi, ne viņa treneris Deils Hanters par savainojumiem nerunāja...

"Capitals" sērijā panākusi izlīdzinājumu 2-2, nākamais mačs sestdien Bostonā.