Daugaviņam piespēle uzvaras vārtos pret "Jets"

Šonakt pēc ilgāka pārtraukuma Nacionālās Hokeja līgas (NHL) spēlē laukumā tikās divi Latvijas hokejisti - Artūrs Kulda un Kaspars Daugaviņš. Viņu pārstāvēto Vinipegas "Jets" un Otavas "Senators" duelī sīvā cīņā ar 6:4 pārāki izrādījās Otavas hokejisti.

Lai gan jau pirmā perioda ceturtajā minūtē "Jets" radās iespēja spēlēt vairākumā, maču abas komandas uzsāka līdzīgi. Tiesa, perioda nogalē 13. vārtus sezonā izdevās gūt Milānam Mihālekam, izvirzot "Senators" vadībā ar 1:0.

Otrās trešdaļas astotajā minūtē 1:1 izdevās panākt Bleikam Vīleram, taču perioda otrajā pusē jau vadībā mājiniekus izvirzīja Aleksandrs Burmistrovs. Tiesa, nepilnas 40 sekundes vēlāk neizšķirtu atjaunoja Daugaviņa maiņas biedrs Zeks Smits (tobrīd laukumā bija arī Kulda), bet pašā perioda izskaņā otaviešus vadībā atgrieza Mihāleks, kurš pielaboja Krisa Filipsa raidīto metienu.

Trešā perioda ievadā atkal vadībā izdevās izrauties "Jets", kad divus vārtus pēc kārtas izdevās gūt Evanderam Keinam. Perioda vidū otavieši panāca neizšķirtu 4:4, kad pēc lieliskas Ērika Karlsona piespēles (viņam visvairāk rezultatīvu piespēļu visā NHL - 21) vārtus guva Džeisons Speca. Pāris minūtes vēlāk pēc Daugaviņa piespēles jau vadībā ar 5:4 "Senators" izvirzīja Zeks Smits. Punktu mačam pielika Niks Foliņo, ripu raidot tukšos vārtos, tādējādi panākot izšķirošo 6:4.

Kaspars Daugaviņš laukumā pavadīja 15:19 minūtes (no kurām 3:29 mazākumā, bet 0:40 - vairākumā), atzīmējās ar rezultatīvu piespēli komandas uzvaras vārtu guvumā, izdarīja trīs spēka paņēmienus (no kuriem divus - pret Kuldu), izdarīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem, kā arī nopelnīja divas soda minūtes. 15 NHL aizvadītajās spēlēs Kaspars atzīmējies ar trim vārtiem un trim rezultatīvām piespēlēm.

Artūrs Kulda uz laukuma pavadīja 8:08 minūtes, to laikā izdarot vienu metienu pa pretinieku vārtiem, izdarot vienu spēka paņēmienu, bloķējot vienu pretinieka metienu, kā arī izpelnoties negatīvu lietderības koeficientu "-1". Jāatzīmē gan, ka trešajā periodā Artūrs Kulda laukumā vairs nemaz nedevās.

Nākamās spēles abas komandas aizvadīs naktī uz 2. decembri, kad "Jets" savā laukumā uzņems Fīniksas "Coyotes" vienību, bet Otavas "Senators" viesos tiksies ar Dalasas "Stars" hokejistiem.

Ar zaudējumiem aizvadītajā naktī debitējuši divi treneri, kuru vadītās komandas zaudēja savā laukumā. Deils Hanters pirmajā spēlē pie Vašingtonas "Capitals" stūres bija spiests atzīt 1:2 zaudējumu pret Sentluisas "Blues", bet Kirka Mullera vadītā Karolīnas "Hurricanes" ar 1:3 piekāpās Floridas "Panthers".

Jāatzīmē arī spēle Vankūverā, kura "Canucks" ar 4:1 pieveica Kolumbusas "Blue Jackets", izcīnot 5. uzvaru pēc kārtas. "Canucks" Kolumbusu apspēlējusi pēdējos deviņos mačos. Šodien "Blue Jackets" uzstādīja komandas rekordu pamatlaikā izdarīto metienu ziņā – 48. Tātad Korijs Šnaiders atvairīja 47 metienus.