Piektdiena, 26.aprīlis

redeem Alīna, Rūsiņš, Sandris

"Kurbads" sāk ar islandiešu sagraušanu

© hk kurbads

Latvijas spēcīgākā hokeja vienība "Kurbads" piektdien ar prognozējami pārliecinošu uzvaru savā laukumā sāka Kontinentāla kausa otrās kārtas turnīru, ar rezultātu 9:2 (3:0, 4:1, 2:1) savā laukumā sagraujot Islandes čempioni Agireiri "Skautafelag". Četrus vārtus mačā guva Edgars Homjakovs.

Jau otrās minūtes sākumā Latvijas līgas rezultatīvākais spēlētājs Edgars Homjakovs pēc cīņas vārtu priekšā atklāja rezultātu, turpinājumā "Kurbada" pārsvaram šaubas neradot. Islandieši pirmos vārtus iemeta pašā otrā perioda beigās pretuzbrukumā, tomēr Latvijas čempioni tobrīd bija izcēlušies jau septiņas reizes.

Trešajā periodā "Kurbada" pārsvars bija tikai 2:1, tomēr tas neliedza svinēt graujošu uzvaru.

Homjakovs bija pārliecinoši rezultatīvākais mačā ar četriem vārtiem un vienu rezultatīvu piespēli, kamēr divus vārtus iemeta Toms Hartmanis.

Vēl vienā pirmās kārtas mačā piektdien Jūliusa Šuplera vadītā „Donbass” (Ukraina) ar 6:2 sagrāva Spānijas klubu Sansebastjanas „Txuri Urdin”. Sestdien "Kurbadam" pretim stāsies spāņi, bet pēc tam svētdien, plkst. 18:00 notiks izšķirošais mačs starp Latvijas un Ukrainas čempioniem.

Trešajai kārtai kvalificēsies tikai grupas uzvarētāja, kura nonāks D grupā kopā ar Kokšetavas „Arlan” (Kazahstāna), HK „Gomel” (Baltkrievija), kā arī Artūra Mickēviča un Martina Lavrova pārstāvēto „Lyon” (Francija). Šis turnīrs no 16. līdz 18. novembrim risināsies Lionā.

Arī pirms gada „Kurbads” uzņēma IIHF Kontinentālā kausa otrās kārtas turnīru, izcīnot trīs uzvaras trīs spēlēs. Bet trešajā kārtā Latvijas čempioni izšķirošajā mačā par vietu finālturnīrā zaudēja Ervīna Muštukova pārstāvētajam Šefīldas „Steelers”.