Bārtulis debitē Stenlija kausa finālā

Šonakt Nacionālās Hokeja līgas (NHL) finālsērijā otro zaudējumu piedzīvoja Oskars Bārtulis un viņa pārstāvētā Filadelfijas ''Flyers'' vienība, kas izbraukumā ar rezultātu 1:2 piekāpās Čikāgas ''Blackhawks''. Rezultāts sērijā līdz četrām uzvarām kļuvis 2:0 Čikāgas kluba labā.

Čikāgai divi vārti 28 sekundēs, vārtsargs Niemi spēlē lieliski

Mača rezultāts tika atklāts spēles otrajā periodā, kad vārtus pēc atlēkušās ripas izcīnīšanas guva slovāku uzbrucējs Marians Hosa. 28 sekundes vēlāk Filadelfijas vārtsargu Maiklu Leitonu pārspēja Bens Īgers, kura precīzais metiens vārtu augšējā stūrī izrādījās netverams, - 2:0. Pirmos vārtus viesi guva trešā perioda sākumā, kad vairākumu realizēja Simons Ganjē (1:2). Lai panāktu izlīdzinājumu, ''Flyers'' komanda spēles galotnē vārtsargu nomainīja ar sesto laukuma spēlētāju un izveidoja labas vārtu gūšanas iespējas, taču teicamu sniegumu vārtos demonstrēja mājinieku mūris soms Anti Niemi, kurš visa mača laikā atvairīja 32 pretinieku metienus un tika atzīts par spēles spožāko zvaigzni. ''Ir neticami, kā cilvēki reaģē pēc šādiem mačiem,'' atzina 26 gadus vecais Niemi, piebilstot: ''Uzvaras pamatā – aizsardzība!''

Bārtulis atgriežas uz ledus

Šīs nakts mačā uz ledus pirmo reizi kopš 16. aprīļa izgāja mūsu aizsargs Oskars Bārtulis, kurš laukumā pabija nepilnas 11 minūtes (10:45), izpildot vienu metienu pa pretinieku vārtiem, bloķējot vienu pretinieku metienu un izpildot četrus spēka paņēmienus. Tāpat Oskars bija laukumā, kad pirmos vārtus ''Blachawks'' labā guva Hosa, tādējādi izpelnoties negatīvu lietderības koeficientu (-1).

Nākamās divas spēles ceturtdienas un sestdienas naktīs pēc Latvijas laika tiks aizvadītas Filadelfijā.

Interesanti

- Hosas un Īgera vārtu guvumi ir divi ātrākie vārti Stenlija kausa izcīņas finālsērijas laikā kopš 2002. gada, kad pretinieku vārtsargu 13 sekunžu laikā divreiz izdevās pārspēt Detroitas ''Red Wings'' hokejistiem.

- Kopš NHL finālsērijas uzvarētāju nosaka sērijā līdz četrām uzvarām (šī sistēma tika pieņemta 1939. gadā) tā komanda, kas finālsēriju sākusi ar divām uzvarām pēc kārtas, 41 no 45 gadījumiem ieguvusi Stenlija kausu savā īpašumā.

Latvijas bobslejisti un skeletonisti turpina sagatavošanās posmu pirms gaidāmās sezonas. Šobrīd treniņnometne rit Rīgā, jaunuzceltajā vieglatlētikas manēžā "Daugava", kur tapusi bezledus starta estakāde ledus trašu sporta veidu pārstāvjiem. Šodien "Daugavas" vieglatlētikas manēžā bobslejisti un skeletonisti bija sarīkojuši estakādes svinīgo atklāšanu un atvērto treniņu, lai pirms ikgadējās pirmssezonas preses konferences sarīkotu mediju tikšanos ar sportistiem un treneriem.