Norvēģi pārsteidzoši uzvar Čehiju

© Scanpix/Reuters

Šodien pasaules hokeja čempionāta C apakšgrupas spēlē Norvēģijas hokejisti pārsteidzoši ar 3:2 apspēlēja Čehijas valstsvienību. Norvēģijai šī bija pirmā uzvara šīgada pasaules čempionātā.

Spēles favorīti bija čehi un ar aktīviem uzbrukumiem jau pašā sākumā viņi centās apliecināt, taču pietrūka veiksmīga noslēguma uzbrukumu beigu fāzē, turpretī Norvēģija pirmās trešdaļas vidusdaļā izmantoja vienu no savām retajām iespējām un pēc pirmajām 20 minūtēm pārsteidzoši bija vadībā – 1:0.

Otrajā periodā čehi turpināja spiest, taču izlīdzinājumu izdevās panākt ar norvēģu palīdzību, kas īsā laikā nopelnīja divus noraidījumus. Čehija lielo vairākumu prata izmantot un 28. minūtē izlīdzinājumu panāca Jaromirs Jāgrs. Čehu prieki gan nebija ilgi, jo jau dažas minūtes vēlāk Larss Lokens vēlreiz izvirzīja vadībā norvēģus – 2:1. Perioda izskaņā Norvēģijai atkal nācās spēlēt trijatā pret pieciem, taču šoreiz ziemeļu tautas hokejisti izturēja.

Turklāt trešās trešdaļas sākumā Bastiansens panāca jau 3:1 Norvēģijas labā, nostādot čehus gaužām sarežģītā situācijā. Čehija uzbruka teju četrreiz vairāk, taču Grotness norvēģu vārtos darbojās teicami un ar katru nospēlēto minūti arvien vairāk tuvināja savu komandu pretī pārsteidzošai uzvarai. Perioda vidū Norvēģija pieļāva muļķīgu kļūdu – saņēma noraidījumu par skaitliskā sastāva pārkāpumu un čehi ar Jāgru priekšgalā vēlreiz izmantoja iespēju, samazinot rezultātu līdz minimumam – 3:2. Tomēr atlikušajā laikā norvēģi nosargāja uzvaru – 3:2. Pārsteigumi turpinās!

Pasaules čempionāts, C apakšgrupa

Čehija – Norvēģija 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Vārti: 12:09 0:1 Zukarello (Toresens, Jakobsens), 27:56 1:1 Jāgrs (Rozivals, Klepiss, vair.+2), 30:13 1:2 Lokens (Zukarello, Fredriksens), 44:23 1:3 Bastiansens (Olimbs), 53:09 2:3 Jāgrs (Rahuneks, vair.).

Vārtsargi: Pavelecs – Grotness

Metieni: 46:15

Soda minūtes: 12:22