Piektdiena, 17.maijs

redeem Dailis, Herberts, Umberts

Lundkvists Ķelnē ierodas ar uzvaru, Somija pārvelk svītru mājinieku cerībām

© scanpix

Pasaules čempionāta hokejā desmitās dienas vēlajās spēlēs Zviedrija Ķelnē ar 4:2 apspēlēja Dāniju, kamēr Somija Parīzē ar 3:2 pagarinājumā uzveica Šveici, sperot platu soli iekļūšanai ceturtdaļfinālā.

Nīlanderam 2+1, Zviedrija ar izbīli notur uzvaru pār Dāniju

Zviedrijas izlase pirms spēles ar Dāniju saņēma ļoti vērtīgu papildinājumu sastāvā - no Ņujorkas "Ŗangers" bija ieradies vārtsargs Hendriks Lundkvists, kura motivācija šim turnīram bija viena - uzvarēt čempionātā kopā ar savu dvīņu brāli Joelu Lundkvistu. Dānijai, turpretim, šī spēle neko daudz neizšķīra, jo jebkādas iespējas iekļūt ceturtdaļfinālā dāņiem bija zudušas, kamēr arī draudi izkrist no elites divīzijas Dānijai nebija aktuāli tādēļ, ka Dānija būs nākošā Pasaules čempionāta rīkotājvalsts.

Spēles rezultātu jau trešajā minūtē atklāja Joels Lundkvists, panākot Zviedrijai 1:0. Zviedri dominēja lielākajā daļā no pirmā perioda. Dānijai perioda otrajā daļā bija trīs iespējas spēlēt skaitliskajā vairākumā, tomēr dāņi tās neizmantoja, rezultātam saglabājoties 1:0 Zviedrijas labā pēc pirmā perioda.

Otrajā periodā saņēmās dāņi, perioda vidusdaļā nopelnot sev divu vīru vairākumu, tomēr zviedri spēja lieliski nospēlēt aizsardzībā un neitralizēt jebkādus dāņu centienus iekarot Handrika Lundkvista cietoksni. Drīz pēc lielā mazākuma izturēšanas Viljams Nīlanders, skaisti apspēlējot dāņu vārtsargu Serensenu, dubultoja Zviedrijas pārsvaru - 2:0. Pēc nepilnām četrām minūtēm Nīlanders izspēlēja skaistu saspēli ar Niklasu Bekstrēmu, gūstot trešos Zviedrijas vārtus - 3:0. Ar šādu rezultātu arī beidzās otrais periods.

Trešajā periodā Zviedrijas izlase sāka spēlēt pavirši, dodot vairākas iespējas Dānijai samazināt rezultāta starpību. 50. minūtē Mortenss Madsens panāca 1:3, izmantojot zviedru aizsargu neuzmanību savā zonā. Dāņi 56. spēles minūtē spēja pietuvoties vēl tuvāk - Markuss Lauridsens panāca jau 2:3. Tomēr dāņiem neizdevās atspēlēties - drīz vien nopelnīts noraidījums, kuru gūtajos vārtos pārvērsa Niklass Bekstrēms - 4:2. Ar to arī dāņu pretestība bija galā un Zviedrija izcīnīja visnotaļ likumsakarīgu uzvaru ar 4:2.

Dānija - Zviedrija 2:4 (0:1; 0:2; 2:1)
Vārti: 2:19 J. Lundkvists (Krīgers, Ēriksons) 0:1, 35:20 Nīlanders (J. Klingberjs, Lindberjs) 0:2, 39:06 Nīlanders (Bekstrēms) 0:3, 49:11 Madsens (Ēlers) 1:3, 55:17 Lauridsens (Ēlers, Regīns) 2:3, 57:31 Bekstrēms (J. Klingberjs, Nīlanders) 2:4.
Soda minūtes: 4:12
Metieni: 21:33 (5:13; 8:12; 8:8)
Vārtsargi: Serensens (līdz 58:15) - Lundkvists

Filpula izrauj Somijai uzvaru, Francija paliek aiz svītras

Šveices izlase lūkoja turpināt samērā veiksmīgi iesākto turnīru (vienīgais zaudējums pret Franciju (3:4) pagarinājumā) un padziļināt Somijas izlases bēdu ieleju, no kuras somi tā īsti nevar izlīst jau visa turnīra garumā - izcīnītas trīs ļoti neizteiksmīgas uzvaras pār Baltkrieviju (3:2), Slovēniju (5:2 (no 0:1)), Norvēģiju (3:2 OT), kā arī piedzīvots fiasko pret Franciju (1:5) un izlaists trīs vārtu pārsvars pret Čehiju (3:4 p.m.).

Šveicieši spēles sākumā nopelnīja sev noraidījumu, tomēr to izturēja un, uzreiz pēc noraidītā spēlētāja iziešanas laukumā, guva pirmos vārtus spēlē - to paveica Fabriss Hercogs (1:0). Spēles 11. minūtē šveicieši guva savus otros vārtus - Žēls Genacī ar šķīlienu no zilās līnijas cauršāva nepārliecinoši spēlējošo somu vārtsargu Junasu Korpisalo un panāca 2:0. Korpisalo uzreiz tika nomainīts un viņa vietā vārtos stājās Hari Sateri. Šveice dominēja pirmajā periodā, tomēr somiem izdevās vienus vārtus atgūt - Jūso Hietanens pēc ripas lēkāšanas vārtu priekšā to iebakstīja vārtos, panākot 1:2.

Otrajā periodā somi uzlaboja savu spēli, tomēr arī nopelnīja divus noraidījumus, kas, iespējams, liedza Somijai atspēlēties. Rezultāts saglabājās tāds pats kā pēc pirmā perioda - 2:1 Šveices izlases labā.

Trešajā periodā somi metās atspēlēties un tas viņiem arī izdevās - 48. minūtē Miko Rantanens vairākumā panāca 2:2. Abām komandām pamatlaika beigās bija pa iespējai spēlēt vairākumā, tomēr nevienai neizdevās šīs iespējas realizēt. Bija nepieciešams pagarinājums. Pagarinājuma trešajā minūtē Valteri Filpula ar ātrām māņkustībām pārspēja šveiciešu vārtasrgu Leonardo Dženonī - Somijas uzvara ar 3:2!

Šveice - Somija 2:3 (2:1; 0:0; 0:1; 0:1)
Vārti: 4:40 Hercogs (Ričards, Unterzanders) 1:0, 10:30 Genacī (Lēfels) 2:0, 19:01 Hietanens (Savinainens, Aho) 2:1, 47:40 Rantanens (Lajunens, Aho) 2:2, 62:24 Filpula (Savinainens, Hietanens) 2:3.
Soda minūtes: 20:12
Metieni: 27:27 (13:4; 8:13; 6:9; 0:1)
Vārtsargi: Dženonī - Korpisalo (līdz 10:30), Sateri (no 10:30)