Latvijas izlasei atkal tikai vieni vārti un zaudējums zviedriem

 
©Romāns Kokšarovs/ F64 Photo Agency

Zaudējumu "Euro Ice Hockey Challenge" spēlē piedzīvojusi Latvijas izlase. Latvieši izbraukumā tikās ar Zviedrijas valstsvienību, kapitulējot ar rezultātu 1:4. Vienīgos vārtus Latvijas labā guva debitants Rihards Bukarts.

Latvijas izlase sagatavošanās ciklu pasaules čempionātam sākusi nepārliecinoši, trīs spēlēs izcīnot minimālu uzvaru pret Baltkrieviju (1:0), kā arī divreiz zaudējot Krievijas olimpiskajai izlasei (0:5, 1:2) un vienreiz jau minētajiem baltkrieviem (0:3). Šajā mačā vārtu drošība bija uzticēta Ivaram Punnenovam, bet izlasē debitēja Roberta Bukarta jaunākais brālis Rihards. Bija skaidrs, ka mačā pret zviedriem latvieši nebija favorīti, bet, jo vairāk tuvojās pasaules čempionāts, jo labākam sniegumam no mūsu izlases vajadzēja sākt būt.

Romāns Kokšarovs/ F64 Photo Agency

Spēles sākums Latvijas izlasei izvērtās pagalam nesekmīgs. Latvieši pozicionāli kļūdījās laukuma vidusdaļā, ko izmantoja Daniels Brodīns. Zviedru hokejists pēc lieliskas piespēles izgāja viens pret vienu ar Ivaru Punnenovu, atklājot mačā rezultātu. Rezultāts mainījās jau pēc mazliet vairāk nekā divām minūtēm, kad Punnenovs nenofiksēja ripu, pazaudēja to uz vārtu līnijas, bet pirmais pie tās bija Pērs Lindholms, panākot 2:0. Perioda otrajā pusē Latvijas izlase tika pie vairākuma, bet nopietni apdraudēt pretinieku vārtus nespēja. Turpinājumā latviešu uzbrukumi bija bīstamāki par zviedru uzbrukumiem, bet līdz vārtu guvumam Latvijas izlase netika, pirmajam periodam tā arī noslēdzoties ar rezultātu 2:0.

Otrais periods sākās ar Sebastiana Āho kļūdu pie saviem vārtiem. Viņš nelaikā paklupa, bet pirmais pie ripas bija Roberts Bukarts, kurš to ātri adresēja šī mača debitantam, jaunākajam brālim Rihardam, kurš sadeldēja rezultāta starpību līdz minimumam. Dažas minūtes vēlāk Vitālijs Pavlovs atstāja savu komandu mazākumā, bet zviedriem padevās tikai viens puslīdz bīstams metiens pa Punnenova vārtiem. Perioda vidū Zviedrijas izlase tomēr panāca savu, kad ātro pretuzbrukumu ar spēcīgu un precīzu metienu noslēdza Peters Emanuelsons, atjaunojot divu vārtu pārsvaru. Turpinājumā zviedri pilnībā kontrolēja mača gaitu, atrodoties vadībā pēc 40 spēlētām minūtēm ar 3:1.

Trešo periodu aktīvāk iesāka zviedri, bet ceturtajā minūtē palika bez pirmo vārtu autora Daniela Brodīna. Brodīnam uztriecās virsū Māris Bičevskis, zviedram gūstot nopietnu ceļgala savainojumu. Īsi pēc tam Latvijas izlase tika pie divu minūšu vairākuma, bet teju neko nespēja izveidot, kas neveicināja atspēlēšanos. Spēle pakāpeniski kļuva lēnāka un pasīvāka, kas bija zviedru interesēs, kuri ripu kontrolēja vairāk, traucējot latviešiem iesākt uzbrukumus. Pēc Bičevska noraidījuma bīstamu epizodi izveidoja Rikards Jinje, bet Jānis Jaks vārtu priekšā viņu atbruņoja no ripas. Mača izskaņā zviedri ar noraidījumu sagādāja nelielu intrigu. Punnenovu nomainīja pret sesto laukuma spēlētāju, bet tas ļāva zviedriem panākt 4:1. Frankam Rezgalam vēl bija iespēja vienus vārtus atgūt, bet ripa neatrada ceļu vārtos.

Līdz ar to Latvijas izlase piedzīvoja ceturto zaudējumu piecos mačos, negūstot vairāk par vieniem vārtiem. Rīt, plkst. 14:00 pēc Latvijas laika komandas tiksies atkārtoti.