Latvieši spēj parādīt zobus krieviem, tomēr piedzīvo zaudējumu

© Romāns Kokšarovs/ f64 photo agency

Neveiksmīgas pirmās trešdaļas dēl Latvijas hokeja izlase arī otrajā pārbaudes spēlē ar rezultātu 1:2 atzīst Krievijas olimpiskās izlases pārākumu. Sauso sēriju Boba Hārtlija vadītajā komandā ar precīzu metienu pārtrauca Edgars Kulda.

Spēle iesākās visai līdzīgi, tomēr neliela iniciatīva piederēja Krievijas izlasei. Arī uzbrukumā Latvijas izlases hokejisti izskatījās krietni vien pārliecinošāk nekā vakar. Tomēr pievīla disciplīna, Ralfam Freibergam piektajā minūtē nopelnot divu minūšu noraidījumu. Pirmo mazākumu izdevās izturēt, pateicoties organizētai laukuma spēlētāju spēlei un Ivara Punnenova darbībām vārtos. Tiesa, minūti vēlāk mājniekus vēlreiz četratā atstāja Roberts Lipsbergs.

Nu vairs notikumi neizvērtās tik veiksmīgi. Ja divas minūtes mazākumā latviešiem izdevās izturēt, tad līdz ko Lipsbergs devās atpakaļ laukumā, pie metiena no zilās līnijas tika Zahars Arzamascevs, atklājot rezultātu - 0:1. Diemžēl brīdi vēlāk Punnenovam nācās kapitulēt vēlreiz, kad ļoti precīzu metienu vārtu augšējā stūrī izpildīja Antons Burdasovs - 0:2.

Pēc nokdauna mājniekiem gan izdevās atgūties, pie bīstamiem momentiem tiekot Mārim Bičevskim un Lipsbergam. Pēdējā perioda minūtē arī tika izvicinātas dūres - Bičevskis devās pārmācīt Jaroslavu Dibļenko, kurš bija rupji nospēlējis pret Miku Indraši. Abiem karstgalvjiem tika piešķirti noraidījumi līdz mača beigām.

Otro periodu krietni vien agresīvāk uzsāka Latvijas izlase. Jau no pirmajām trešdaļas minūtēm mājniekiem izdevās pārņemt spēles grožus. Aktīvā spēle deva iespēju arī spēlēt skaitliskajā vairākumā. Ierastā Rīgas ''Dinamo'' vairākuma brigāde izspēlēja līdz labam metienam Indrašim, taču krievus glāba Sorokins. Perioda vidū viesi vēlreiz nonāca mazākumā - šoreiz pie iespējas tika Lauris Dārziņš, taču pieredzējušais uzbrucējs, iespējams, nedaudz vilcinājās ar metienu.

Tiesa, mājnieki nedrīkstēja aizmirst par spēli aizsardzībā, ko neļāva darīt Burdasovs, pēc kura metiena glāba Punnenovs. Mača 37. minūtē viesi kārtējo reizi nonāca mazākumā, tomēr arī šo iespēju izmantot neizdevās. Gan Indrašis, gan Artūrs Kulda tika pie labām iespējām pārspēt Sorokinu, taču krievu vārstargs kārtējo reizi glāba komandu no vārtu zaudējums. Otrais periods noslēdzās ar nemainīgu rezultātu.

Trešais periods mājnieku līdzjutējiem uzsākās ar nelabvēlīgām vēstīm, jo laukumā neatgriezās iepriekš sadursmē cietušais Dārziņš. Joprojām ripu vairāk kontrolēja Latvijas izlases spēlētāji, taču brīžiem brīnumus vārtos rādīja Iļja Sorokins, glābdams viesus. 54. spēles minūtē pēc izturēta skaitliskā mazākuma pie Punnenova vārtiem saķērās Artūrs Kulda un Andrejs Svetlakovs. Pieredzējušākais Kulda gan no kautiņa izvairījās, uzreiz nospiežot pretinieku uz lāpstiņām.

Iespējams tieši šis bija lūzuma brīdis mačā, jo nākamajā uzbrukumā latviešiem izdevās gūt vārtus - no zilās līnijas meta Aleksandrs Jerofejevs, aizsarga metienu pielaboja Edgars Kulda, gūstot izlases pirmos vārtus Boba Hārtlija vadībā - 1:2. Pēc gūtajiem vārtiem mājnieki izdarīja pamatīgu spiedienu uz pretinieku vārtiem, cenšoties panākt izlīdzinājumu. Hārtlijs arī nomainīja Punnenovu pret sesto laukuma spēlētāju. Mājnieku hokejisti uztaisīja pamatīgu viesuli pie Sorokina vārtiem, taču panākt izlīdzinājumu tomēr neizdevās.

Rezultātā piedzīvots zaudējums, taču Latvijas izlasei izdevās demonstrēt krietni vien saturīgāku sniegumu nekā iepriekšējā spēlē. Nākamo pārbaudēs spēli Boba Hārtlija vadītā komanda aizvadīs piektdien Daugavpilī, tiekoties ar Baltkrievijas izlasi.