Hārtlija debijā Latvija piedzīvo sagrāvi pret Krievijas olimpisko izlasi

© Romāns Kokšarovs/ F64 Photo Agency

Latvijas izlase neveiksmīgi uzsākusi pārbaudes spēļu sēriju, ar rezultātu 0:5 piekāpjoties Krievijas olimpiskajai izlasei. Izlasē debitēja 19 gadus vecais uzbrucējs Filips Buncis.

Latvijas izlasē debiju otrās maiņas centrā piedzīvoja viens no U-20 izlases līderiem Filips Buncis. Jau no pašām pirmajām minūtēm abas komandas uzkurināja ļoti augstu spēles tempu, reti kad ilgi pieturot ripu uzbrukuma zonās. Tomēr pirmo bīstamo momentu izdevās radīt Krievijas olimpiskajai izlasei, kad pēc Stepana Saņņikova metiena glāba Jānis Kalniņš. Mājnieku hokejistiem grūtības sagādāja tikšana pie pateicīgām metienu pozīcijām, kas ļautu apdraudēt Andreja Karejeva sargāto vārtu drošību.

Pirmā perioda 14. minūtē tika gūti mača pirmie vārti - izmantojot latviešu aizsargu kļūdu, viens pret vārstargu izrāvās Omskas ''Avangard'' uzbrucējs Antons Burdasovs. Lielu ātrumu uzņēmušais krievu hokejists duelī pārspēja Kalniņu, raidot ripu caur vārtsarga kājsargiem - 0:1. Viesi bija sajutuši spēles pavedienu uzbrukumā, un trīs minūtes vēlāk ripa ielidoja Latvijas izlases vārtos vēlreiz, kad Anatolija Goliševa spēcīgu piespēli vārtu guvumā pārvērta Ivans Teļegins - 0:2.

Arī otrajā periodā spēles ritējums nepiedzīvoja krasas pārmaiņas. Tiesa, abu komandu hokejisti spēlēja ļoti disciplinēti, nepelnot noraidījumus. Tomēr latviešu kļūdas atkal tika izmantotas - perioda 12. minūtē brīvs vārtu priekšā tika atstāts Sergejs Šumakovs, kurš lielisko iespēju neizniekoja - 0:3. Četras minūtes vēlāk Šumakovs izcēlās vēlreiz, pretuzbrukumā pēc skaistas Zahara Arzamasceva piespēles apsteigdams Uvi Balinski, liekot ceturto reizi Kalniņam vilkt ripu ārā no vārtu tīkliņa - 0:4.

Pēc ielaistajiem ceturtajiem vārtiem latviešu hokejisti bija dabūjuši smagu sitienu pakrūtē. Mazākumā komandu atstāja Vitālijs Pavlovs. Diemžēl arī veiksme mūsējiem bija uzgriezusi muguru - zonā ieslidoja Anatolijs Goliševs, deva piespēli otrā malā esošajam partnerim, taču ripa atsitās pret Aleksandra Jerofejeva slidu, atrodot ceļu vārtos - 0:5. Mača gaitā mājniekiem ne reizes nebija izdevies nopietni apdraudēt pretinieku vārtus, taču 40. minūtē to izdevās izdarīt Pavlovam, kurš no vārtu priekšas ripu raidīja pāri vārtiem.

Noslēdzošo mača periodu Latvijas izlases hokejisti uzsāka ar savādākiem virknējumiem nekā mača sākumā. Tas deva rezultātu - pie labas iespējas tika Ronalds Ķēniņš, kurš meta pavisam nedaudz garām vārtu devītniekam. Latvijas izlase pirmoreiz mačā nonāca arī skaitliskajā vairākumā. Tas gan palika neizmantots. Viesu hokejisti bija atdevuši mājniekiem iniciatīvu, vairāk nosēžoties aizsardzībā.

Trīs minūtes pirms mača beigām latvieši vēlreiz nonāca vairākumā. Pie lieliskas iespējas vārtu priekšā tika Ralfs Freibergs, taču aizsargam neizdevās iebakstīt ripu vārtos. Mačs noslēdzās ar graujošu Latvijas izlases zaudējumu, taču labā ziņa ir tā, ka līdz Pasaules čempionātam jāgaida vairāk kā mēnesis, un pārbaudes spēļu cikls ir tikai sācies. Rīt plkst. 17:00 abas komandas tiksies vēlreiz.