100 dienas pēc revolūcijas: kas mainījies hokeja saimniecībā?

© F64

Svētdien, 15. janvārī apritēja tieši simts dienas kopš Latvijas Hokeja federācijas ikgadējā kongresā Kirovu Lipmanu sporta veida saimniecības vadītāja amatā nomainīja Aigars Kalvītis. Ja reiz politikā simts dienas tiek dotas, lai izvērtētu jaunās Saeimas darbības pirmos soļus, tad, kāpēc gan, lai to pašu nedarītu, lai izvērtētu LHF jaunās vadības starta posmu. Lai gan simts dienās paveikt lielus darbus ir grūti, tomēr pirms kongresa un tā laikā netrūka skaļu paziņojumu un solījumu, tādēļ lūkojām vaicāt LHF biedriem, vai ledus vismaz ir sakustējies?

Gints BISENIEKS (Ginta Bisenieka hokeja klubs):

„Protams, ka viss ir sakustējies. Kā reiz pašlaik esam treneru seminārā, uz kuru atbraucis vārtsargu treneris no Zviedrijas. Ir nodibināta Bērnu un jaunatnes attīstības komisija, darbu ir atsākusi Treneru padome, kas tagad strādā, nevis ir tikai formalitāte. Lielajai izlasei ir sameklēts treneris, bet U16 un U17 izlases ir aizbraukušas uz turnīriem. Tik īsā laika posmā nevar gaidīt milzīgas pārmaiņas, taču darbs notiek. Par negatīvo šobrīd spriest ir grūti.”

Evija ŠULCE (Brocēnu novada bērnu un jaunatnes sporta skola):

„Jaunatnes hokejā ir izveidotas U16 un U17 izlases. Varbūt tas tika darīts arī iepriekš, bet tagad tam ir publicitāte. Arī Latvijas čempionāts tiek atspoguļots presē un televīzijā. Tāpat tiekam informēti par ikdienas darbu. Darbojas Bērnu un jaunatnes attīstības komisija, notiek federācijas valdes sēdes. Ir caurspīdīgums, atklātība. Mums vaicā un uzklausa, nevis tikai pieņem lēmumus. Arī mazajiem ir iespēja izteikt savu viedokli. Sportacentrs.com bija iespēja skatīties U18 izlases spēles. Iepriekš tas viss notika kaut kā pa kluso. Katrā ziņā sliktāk nekā bija jau vairs nevarēja būt. Agrāk valdē tikai apstiprināja jau pieņemtus lēmumus. Gribētos cerēt, ka tagad par jautājumiem tiek diskutēts. Ļoti globāli neko negatīvu pagaidām nesaskatu. Tik īsā laika posmā arī ne uz ko lielu necerēju.”

Raitis BIKŠE („Dinamo bērni”):

„Vai tad simts dienās kaut ko var izdarīt? Kaut kas jau kustās, bet es ieteiktu pagaidīt pusgadu, vismaz līdz pasaules čempionātam. Ir jūtamas visādas vēsmas, tomēr nevar neko uzreiz prasīt pēc padsmit gadu ilga sastinguma. Fiziski nav iespējams tik ātri veikt izmaiņas. Ir izveidotas komitejas, darbs vismaz ir iekustināts. Pirmkārt, pašiem ir jāapzinās, kādā stāvoklī šobrīd reāli esam.”

Ralfs BUKARTS („Sāgas fonds”):

„Neapšaubāmi, ka pārmaiņas ir. Biju valdē pie Kirova [Lipmana] un esmu tagad. LHF koncepcija šobrīd tiek virzīta uz attīstību. Jaunas federācijas telpas ir mazākais. Lielākais ieguvums ir apzināšanās, ko katrs dara un kāpēc. Trīs mēnešu laikā vairāk uzmanības gribējās pievērst bērnu un jaunatnes čempionātam un tā formātam. Taču šodien (pirmdien) notiek seminārs, kurā uzstājas vārtsargu treneris no Somijas. Arī Latvijas izlasei jau laikus ir jauns galvenais treneris. Turklāt trenerim ir vēlme palīdzēt ar jaunākajām tendencēm attīstīt federācijas darba shēmu. ”

Arturs KOŠEĻEVS (Hokeja klubs „Liepāja”):

„Pa vecam nav, aktivitātes notiek, lai gan klubu līmenī to tik daudz neizjūtam. Notiek darbs ar izlasēm, parādās kaut kāda sakārtotība. Galvenais, lai jaunajai vadībai pieteiktu spēka un vēlmes turpināt. Ir sakustējušies ūdeņi par jaunatnes lietām. Taču trīs mēnešos nav tik vienkārši veikt būtiskas pārmaiņas. Vadība ir nomainījusies, taču vēl ir jāizstrādā stratēģija un jārealizē tā dzīvē. Jābūt pacietīgiem, viss vēl priekšā.”

Aivars ZELTIŅŠ (Jelgavas ledus sporta skola):

„Laikam jau politikā ar simts dienām pietiek, lai izteiktu vērtējumus, bet tik aktīvā vidē, kā hokejā, šādā laika posmā ir grūti kaut ko paveikt. Manuprāt, būtiskākā pārmaiņa ir vēlme komunicēt ar klubu vadībām. Gribētos izcelt komunikācijas kā tādas parādīšanos. Redzēsim, vai tas atainosies arī darbos un tiešām redzēsim reālas pārmaiņas. Pagaidām bijis daudz izmaiņu, kas saistītas ar administratīvām lietām, tādēļ domāju, ka reālie darbi vēl ir tikai priekšā. Kā saka - par pārmaiņām šobrīd vēl runāt pāragri.” Tāpat aicinājām izvērtēt līdz šim paveikto arī vienam no apvērsums autoriem, pašreizējam LHF ģenerālsekretāram Viesturam Koziolam.

Viesturs KOZIOLS (LHF ģenerālsekretārs):

„Simts dienas sportā - tas nav nopietni. Šajā laika posmā tikai pieņem cilvēkus darbā un sāk strādāt noteiktā virzienā. Esam mainījuši federācijas virzienu, rūpes par atbildībā esošajām lietām. Pirmais apliecinājums tam bija pasaules U20 čempionāts - izlases nodrošinājums bija perfekts. Šīs lietas jau neredz, bet, lai redzētu izmaiņas uz rezultāta tablo, ir nepieciešami gadi. Ar neredzamajām lietām nav ko lepoties, tām vienkārši ir jābūt. Esam mainījuši federācijas attieksmi. Protams, tas ir tikai sīkums, bet uztaisījām LHF 2017. gada kalendāru, kurā ir hokeja sabiedrība - bērni, veterāni, žurnālisti. Vēlamies parādīt, ka hokeja dzīve nav federācija, bet gan tie cilvēki, kas strādā šajā vidē. Šādu sīkumu ir daudz. Ar lielākām pārmaiņām leposimies vēlāk. Veiksmīgi ir tas, ka esam vienojušies ar Bobu Hārtliju. Jau tagad ir zināms plāns, ko izlase darīs 8. martā un 12. aprīlī, ko darīs līdz pat pasaules čempionātam Ķelnē. Šodien risināsies seminārs, tiek aizvadītas tiesnešu, treneru un veterānu komisijas sēdes.”

Svarīgākais