"Dinamo" dodas uz Sanktpēterburgu

Rīgas Dinamo hokejisti vakar, esot vadībā ar 3:0 pret KHL otrā čempionāta labāko komandu Salavat Julajev, tomēr neprata noturēt šo lielo pārsvaru un zaudēja ar 4:6. Vārtus guva Miķelis Rēdlihs, Marsels Hosa, Lauris Dārziņš un Jānis Sprukts.

Regulāro turnīru dinamieši pabeidz 8. vietā un Gagarina kausa pirmajā kārtā spēlēs ar Sanktpēterburgas SKA. Pirmās divas spēles 10. un 11. martā Sanktpēterburgā, trešā – 13. martā Rīgā. Ja vajadzēs, tad ceturtā spēle 14. martā Rīgā, piektā – 16. martā Sanktpēterburgā.

Pirms vakardienas mača ar Salavat Julajev bija mazs cerību stariņš, ka Ufā var uzvarēt arī dinamieši. Ufas komandai uzvara neko, izņemot prieku, nedeva, turklāt viņu trenerim Vjačeslavam Bikovam varēja būt vēlme jau playoff pirmajā kārtā sasist ar pierēm kopā savu bijušo klubu CSKA ar rietumu konferences uzvarētāju Sanktpēterburgas SKA. Mača pirmā trešdaļa tam arī it kā deva pamatu – 0:3 un gandrīz nekādu cīņas pazīmju. Lai Ufas aizsargi ļautu vārtpriekšā uzreiz diviem ciemiņiem (Ozoliņš, M. Rēdlihs) būt tuvāk vārtsargam nekā viņi paši... Labi, Hosa ļoti veikli aizskrēja pēc saviem 35. vārtiem šajā čempionātā, bet Dārziņš savus vārtus gan guva pēc skaista slaloma, taču ne jau tik strauji, ka viņam neviens nespētu traucēt.

Pēc pārtraukuma Bikovs izdarīja to, kas viņam neizdevās Vankūverā, proti, nomainīja ne sevišķi veiksmīgi spēlējošo vārtsargu Koļesņiku ar Jerjomenko. Bet galvenais – ufieši otrajā trešdaļā bija ieslēguši krietni lielāku ātrumu, rīdzinieki palika pirmās trešdaļas ātrumā. Tikai apmēram ar 32. minūti, kad rezultāts jau bija 3:3, mūsējie sāka nopietni kapāties.

Pirmie un otrie vārti tika zaudēti, kad mūsu aizsargi ļāva Ufas uzbrucējiem pielabot metienus, bet trešā ripa Pruseka būrī pabija pēc tam, kad uzbrukumā iestrēga Ozoliņš. Ne līdz galam cīnījās Karsums, un jau 3:4.

Trešajā trešdaļā pēc ļoti labas Sotnieka piespēles Karsums atrada Spruktu, un Jānis pēc laba slaloma atkal radīja cerības. Taču pēc minūtes mājinieku uzbrucēju duets Radulovs un Toresens saplosīja Ozoliņu un Petrovicki, Sorokins arī neatradās gluži savā vietā, un 4:5. Pēdējo ripu tukšos vārtos negribēja ielaist Ozoliņš, taču ar otro metienu Salavat Julajev pielika punktu dinamiešu cerībām uz 7. vietu. Ar tik putraimainu spēli kā otrajā trešdaļā Ufā un Astanā playoff būs grūti kaut ko izdarīt.

Jūliuss Šuplers: "Pirmo trešdaļu aizvadījām ļoti veiksmīgi. Otrajā nedaudz atslābinājāmies, un laukuma saimnieki to ātri izmantoja. Puiši izjuta smagu psiholoģisko spriedzi un pazaudēja spēles pavedienu. Trešajā trešdaļā mēģinājām mainīt spēles gaitu, izdarot izmaiņas maiņu sastāvos, centāmies, un mums bija labi vārtu gūšanas momenti. Puiši atdeva ļoti daudz spēka, vēlos pateikties viņiem, jo šodien spēlējām pret ļoti labu un meistarīgu komandu."

Pēdējā kārtā brīnumu paveica Automobilist – Sanktpēterburgā ar 2:1 uzvarot SKA un no playoff izsitot Georgija Pujaca klubu Sibirj. Citi rezultāti: CSKA un Amur 4:0, Baris un Maskavas Dinamo 5:2, Avangard un Minskas Dinamo 2:3, Severstaļ un Traktor 3:1, Lokomotiv un AK Bars 4:1, Atlant un Magņitogorskas Metallurg 4:1, Torpedo un Novokuzņeckas Metallurg 4:2, Vitjaz un Sibirj 5:2, MVD un Lada 3:2 (OT), Spartak un Ņeftehimik 2:3.

Rietumos Gagarina kausa pirmajā kārtā spēlē SKA un Rīgas Dinamo, MVD un CSKA, Maskavas Dinamo un Spartak, Atlant un Lokomotiv; austrumos: SJ un Automobilist, Magņitogorskas Metallurg un Traktor, AK Bars un Baris, Ņeftehimik un Avangard.

***

KHL ČEMPIONĀTS

Salavat Julajev (Ufa) un Dinamo (Rīga) 6:4 (0:3, 4:0, 2:1)

Dinamo: Pruseks (58:47 – 59:47 bez vārtsarga), Sorokins – Ozoliņš, Cipulis – Iguldens – Ņiživijs, K. Rēdlihs – Sotnieks, Ankipāns – Sprukts – Karsums, Laviņš – J. Rēdlihs, M. Rēdlihs – Karija – Dārziņš, Meija – Petrovickis – Hosa, Cinks.

Vārti: 8:02 M. Rēdlihs (Ozoliņš, Karija) 0:1, 8:50 Hosa 0:2, 16:58 Dārziņš (Sprukts) 0:3, 25:00 Perežogins (Hannula) 1:3, 28:50 Nurtdinovs (Ščastļivijs, Grigorenko) 2:3, 30:19 Kaļiņins (Vorobjovs, Antipovs) 3:3, 38:26 Radulovs (Toresens) 4:3, 47:25 Sprukts (Karsums, Sotnieks) 4:4, 48:47 Toresens (Radulovs) 5:4, 59:47 Antipovs (Gorohovs, tukšos vārtos) 6:4.

Sodi: 4:8 (Laviņš, J. Rēdlihs, Karija, Sorokins).

Metieni: 40:23 (11:9, 18:5, 11:9).

Labākie spēlētāji: Patriks Toresens un Marsels Hosa.

12. Metallurg (N) 56 13–3–7–33 105–159 52

Komanda, spēles, uzvaras, uzvaras papildlaikā vai bullīšos, zaudējumi papildlaikā vai bullīšos, zaudējumi, vārti, punkti.