Znaroks: Krievija uzvarēja pelnīti

''Principā šajā spēlē mums nebija nekādu grūtību,'' pēc spēles teica Iļja Kovaļčuks, kurš šajā spēlē guva vienus vārtus un atdeva vienu rezultatīvu piespēli.

Jau ziņojām, ka ar zaudējumu 2:8 pret pēdējo divu gadu pasaules čempioni Krieviju Vankūveras olimpisko spēļu hokeja turnīru šorīt iesāka Latvijas hokejisti. Mūsu valstsvienības labā vārtus guva Herberts Vasiļjevs un Ģirts Ankipāns.

''Krievijas izlase uzvarēja pelnīti,'' pēc spēles saka Latvijas izlases galvenais treneris Oļegs Znaroks. ''Viņi visas spēles garumā demonstrēja lielisku hokeju. Ja godīgi, tad pirmo trešdaļu nogulējām. Labi, ka vismaz otrajā pamodāmies, kurā izskatījāmies labāk. Jāatzīst, ka izveidojām vārtu gūšanas momentus gan pie viņu, gan arī pie saviem vārtiem.''

''Sākumā gribu apsveikt visus līdzjutējus ar šo uzvaru,'' iesāk Krievijas izlases treneris Vjačeslavs Bikovs. ''Ar rezultātu esmu apmierināts. Patika arī spēlētāju attieksme, ar kādu viņi devās laukumā. Biju licis spēlēt konstruktīvu hokeju un to viņi arī darīja. Pirmajā trešdaļā emocijas ņēma virsroku un kaut kas arī nesanāca, taču, neskatoties uz to, mēs likumsakarīgi izvirzījāmies vadībā. Otrajā trešdaļā samazinājām savus apgriezienus un ļāvām sajust spēli pretiniekam. Trešajā atkal ņēmām virsroku un novedām spēli līdz uzvarai.''

''Runājot par spēlētāju maiņām, tad Malkina maiņa bija ļoti ātra. Viņi laukumā bija kā viesulis un bija patīkami skatīties uz viņu spēli. Visas maiņas bija lieliskas.''

''Principā šajā spēlē grūtību nebija nekādu,'' iesāk Iļja Kovaļčuks. ''Bija tikai dažas neprecizitātes. Mēs vēl nerādām savu optimālo spēli. Gan vidus zonā, gan aizsardzībā mēs zaudējam daudz ripu. Jau nākamais pretinieks, slovāki, bet pēc tam – čehi, kuri kļūdas nepiedos. Ceru, ka turpinājumā viss būs labi.''

''Vienmēr patīkami, kad izdodas izveidot labus momentus un labi iesākt,'' saka Aleksandrs Ovečkins, kuram šajā spēlē divi gūti vārti. ''Mēs bijām gatavi šai spēlei, taču tas ir tikai olimpisko spēļu sākums, tāpēc mums arī turpinājumā jāspēlē tādā pašā garā. Mani gūtie vārti bija svarīgi tieši no psiholoģiskā viedokļa. Pēc gūtajiem vārtiem mēs sākām spēlēt labāk un labāk. Manā skatījumā trešajā trešdaļā mēs spēlējām labāk nekā pirmajās divās.''

''Patīkami atzīmēties debijas spēlē,'' iesāk Daniss Zaripovs, kurš guva divus vārtus. ''Mēs pret Latvijas izlasi bijām noskaņojušies parādīt rezultatīvu spēli. Daudz kas bija atkarīgs no spēles sākuma. Runājot par gūtajiem vārtiem, tad atrados īstajā vietā. Man piespēli atdeva Sergejs Fjodorovs, kurš ir pieredzējis un māk atdot lieliskas piespēles. Man atlika tikai iedabūt ripu vārtos. Trešajā trešdaļā mēģinājām iespēlēt jau jaunas kombinācijas. Un mums tas arī izdevās.''

''Labi, ka ātri guvām vārtus,'' iesāk Sergejs Fjodorovs. ''Līdz trešajiem vārtiem mums vajadzēja gaidīt ilgi, jo zinājām labo latviešu organizētību, un atslābināties nevarējām. Neteiktu, ka bijām pārsteigti par pretinieku. Zinājām, ka viņi spēlēs no aizsardzības. Spēle bija asa un ātra. Kopumā ar spēli esmu apmierināts, taču ir pie kā vēl piestrādāt.''

''Pats galvenais - izcīnījām uzvaru, kas ir labs sākums. Kas attiecas uz Latvijas izlasi, tad tā ir ļoti saspēlēta komanda, kura vienmēr cīnās līdz galam,'' saka Maksims Afinogenovs. ''Vispār olimpiādē nav vieglu pretinieku, ko arī pierādīja šīs dienas spēle.''