Latvija zaudē Vācijai ar 2:5

© Portāls Sportacentrs.com

Latvijas hokeja izlase šovakar Frankfurtē aizvadīja vienīgo pārbaudes spēli pirms Olimpiskajām spēlēm Vankūverā, kurā tikās ar Vācijas valstsvienību. Vairāk kā 5000 līdzjutēju klātbūtnē uzvaru svinēja laukuma saimnieki – 5:2.

Latvijas izlases labā abus vārtus guva Mārtiņš Cipulis.

Spēles ritms jau ar pašām pirmajām tās sekundēm bija ļoti intensīvs. Jau spēles ceturtajā minūtē Armands Bērziņš kopā ar Gintu Meiju un Robertu Bukartu izveidoja bīstamu situāciju pie Vācijas izlases vārtiem, tomēr Deniss Endra ripu tvēra. Spēles piektajā minūtē Kristaps Sotnieks tika noraidīts par pretinieka grūšanu ar nūju un mūsējie divas minūtes bija spiesti spēlēt skaitliskajā mazākumā, tomēr vācieši šo iespēju neizmantoja.

Pirmā perioda vidū Sergejam Naumovam bija daudz darba, taču savu darbu viņš veica godam, spēles rezultātu vāciešiem atklāt neizdevās. Kamēr mūsu fani tribīnēs skandēja "Sarauj! Sarauj!", Latvijas izlases pirmā maiņa rādīja piemēru citiem – 1:0 mūsējo labā. Pēc Aleksandra Ņiživija un Herberta Vasiļjeva piespēlēm vārtus guva Mārtiņš Cipulis.

Uzreiz pēc vārtu gūšanas Latvijai atkal nācās spēlēt mazākumā, jo divu minūšu noraidījumu nopelnīja Oļegs Sorokins. Arī šo spiedienu Latvijas izlase ar Sergeju Naumovu priekšgalā izturēja godam. Divas minūtes līdz pirmā perioda beigām mūsējie atkal spēlēja vairākumā, šoreiz pieci pret trim. Pirmā maiņa atkal bija lieliska – 2:0. Vārtu guvējs un piespēlētāji tie paši - Vasiļjevs un Ņiživijs.

Otrā perioda pirmajā minūtē vācieši pārsteidza mūs nesagatavotus. Perioda 55. sekundē Marsels Millers pārspēja Sergeju Naumovu. Vācu līdzjutēji uzreiz atdzīvojās un sāka daudz aktīvāk atbalstīt savu komandu. Otrā perioda ievadā vācieši jūtami pārņēma iniciatīvu savās rokās. Visām četrām Latvijas izlases maiņām nācās spēlēt savā aizsardzības zonā, tomēr ilgo spriedzi savā zonā izturēt nezdevās. 13. perioda minūtē vācieši izlīdzināja rezultātu – 2:2. Vārtus guva Aleksandrs Barts, panākot neizšķirtu – 2:2.

Šajā brīdī Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš nolēma nomainīt vārtsargu un Latvijas izlases vārtos stājās Ervīns Muštukovs. Atlikušajās otrā perioda minūtēs spēles ritms nedaudz pierima. Ne pārāk veiksmīgajam otrajam mača periodam bija arī savs pluss - trešo periodu mūsējie iesāka spēlējot vairākumā. Gandrīz pusotru minūti spēlējot skaitliskajā vairākumā Latvijas izlase neko ievērības cienīgu nespēja izvedot un Endra palika nepārspēts.

Ko neizdarīja Latvijas izlase, paveica laukuma saimnieki. Trešā perioda ceturtajā minūtē Vācijas izlase (Mihails Volfs) vispirms guva trešo vārtus, pirmo reizi šajā spēlē izvirzoties vadībā – 3:2, bet mirkli vēlāk Ervīns Muštukovs bija spiests kapitulēt otro reizi – 2:4. Muštukovs vārtos darbojās nepārliecinoši arī spēles turpinājumā. Trešā perioda desmitajā minūtē laukuma saimnieks Kristofs Gavliks agresīvi nospēlēja pret Robertu Bukartu, par ko tika noraidīts uz divām minūtēm. Tomēr mūsu komanda nespēja samazināt Vācijas izlases pārsvaru.

Spēles 13. minūtē abu komandu starpā izraisījās neliels kautiņš, par kuru Roberts Bukarts tika noraidīts līdz spēles beigām, bet Armands Bērziņš saņēma 2+2 minūšu sodu. Spēles 17. minūtē Trešo reizi Muštukovam kapitulēt tika Kaiss Hospelts, pieliekot punktu Vācijas izlases uzvarai – 5:2. Pēdējā spēles minūtē 5000 vācu fanu stāvēja kājās un skaļi aplaudēja savai komandai, bet Latvijas izlase uz Vankūveru dosies ar rūgtu ceļamaizi…