Sestdiena, 13.aprīlis

redeem Egils, Egīls, Nauris

arrow_right_alt Sports \ Futbols

Slavenam futbolistam piespriež deviņu gadu ilgu cietumsodu

© imago images / Seskim Photo/Scanpix/Leta

Brazīlijas tiesa trešdien apstiprināja deviņu gadu cietumsodu par izvarošanu bijušajam Brazīlijas izlases futbolistam Robinju.

Bijušais Madrides "Real", "AC Milan" un Mančestras "City" spēlētājs Robinju pirmo reizi tika notiesāts 2017.gadā Turīnā, kad tika atzīts par vainīgu sievietes izvarošanā 2013.gadā Milānas naktsklubā. Robinju advokāti iesniedza apelāciju, taču tā tika noraidīta.

Kopš piespriestā cietumsoda Robinju dzīvoja Brazīlijā, izvairoties no cietumsoda. Brazīlijas konstitūcija aizliedz pilsoņu izdošanu, taču Itālijas prokuratūra izdeva starptautisku aizturēšanas orderi, kas ļautu Robinju aizturēt, ja viņš ceļotu uz kādu citu valsti.

Savukārt trešdien Brazīlijas tiesa lēma, ka Itālijā noteiktu cietumsodu viņam nāksies izciest savā dzimtenē.

2020.gadā Robinju vēlējās atgriezties futbolā, taču Sanpaulu "Santos" klubs lauza līgumu ar Robinju nedēļu pēc tā noslēgšanas, pakļaujoties sponsoru un līdzjutēju spiedienam saistībā ar skandālu.

40 gadus vecais futbolists savulaik ir kļuvis par Spānijas un Itālijas čempionu, bet Brazīlijas valstsvienībā viņš 100 spēlēs guvis 28 vārtus, kā arī tika uzstatīts par vienu no daudzsološākajiem brazīliešu futbolistiem.

Karjeru viņš sāka 2002.gadā "Santos" vienībā un 2005.gadā pievienojās Madrides "Real". 2008.-2010.gadam viņš spēlēja Mančestras "City", bet pēc tam četrus gadus līdz 2014.gadam "AC Milan".

Robinju spēlējis arī Ķīnā Guandžou "Evergrande", Belu Orizonti "Atletico Mineiro" Brazīlijā un Stambulas "Basaksehir" Turcijā.