arrow_right_alt Sports \ Futbols

Meksikai un Polijai bezvārtu neizšķirts

© SCANPIX/AFP

Meksikas un Polijas futbola izlases otrdien Pasaules kausa finālturnīra maču noslēdza ar rezultātu 0:0 (0:0), tādējādi sensacionālu uzvaru izcīnījusī Saūda Arābija pēc pirmās kārtas ir C apakšgrupas līdere

Vistuvāk gūtiem vārtiem šajā mačā bija Polijas futbolisti otrā puslaika sākumā, kad Roberts Levandovskis izpildīja 11 metru soda sitienu, taču Giljermo Očo viņam liedza raidīt bumbu mērķī.

Mača 26.minūtē pēc Ektora Erreras piespēles Aleksiss Vega izdarīja sitienu ar galvu, bumbai tikai nedaudz lidojot garām vārtu stabam. Nedaudz vēlāk pēc Hesusa Galjardo sitiena poļus no zaudētiem vārtiem glāba Vojcehs Ščensnijs.

Otrajā puslaikā pēc nepilnām desmit minūtēm soda laukumā tika kavēts Roberts Levandovskis un uz Meksikas vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. "Pendeli" izpildīja pats Levandovskis, kura sistās bumbas virzienu atminēja Giljermo Očoa, meksikāņu vārtsargam neļaujot 58.minūtē pretiniekam panākt 1:0.

Tuvojoties puslaika vidum, otrā laukuma galā vēlreiz savu meistarību demonstrēja Ščensnijs, kurš neitralizēja Enri Martina ar galvu sisto bumbu.

Puslaika otrajā pusē Meksikas izlase spēlē iesaistīja šosezon nelielu spēļu praksi guvušo uzbrucēju Raulu Himenesu, taču viņa nākšanas uz maiņu nedeva cerēto rezultātu. Kompensācijas laikā vienā no pēdējiem meksikāņu uzbrukumiem Urjels Antuna izvēlējās izdarīt sitienu epizodē, kurā Himenes bija labākā pozīcijā.

Pirms tam C apakšgrupā Saūda Arābija sensacionāli ar 2:1 (0:1) uzvarēja Argentīnu.

32 komandas sadalītas astoņās grupās pa četrām izlasēm katrā. Katras grupas divas labākās izlases iekļūs astotdaļfinālā un turpinās cīņu par futbola prestižāko trofeju.

Katara ir pirmā arābu valsts, kurā notiek Pasaules kausa izcīņa futbolā. Āzijā līdz šim norisinājies viens čempionāts, un to 2002.gadā kopīgi uzņēma Dienvidkoreja un Japāna.

Šis ir arī pirmais turnīrs, kurš norisinās vēlā rudenī, nevis ierastajos vasaras mēnešos, kas saistīts ar lielo karstumu Katarā.

Šis ir pēdējais turnīrs, kurā piedalās 32 komandas, jo no nākamā Pasaules kausa 2026.gadā sacensībās startēs jau 48 izlases.

2018.gada Pasaules kausa finālturnīrā, kas norisinājās Krievija, par čempioni kļuva Francija, izšķirošajā mačā ar 4:2 pārspējot Horvātiju.

Meksikas izlases sastāvs: Giljermo Očoa, Horhe Sančess, Ektors Moreno, Sesars Montess, Hesuss Galjardo, Edsons Alvaress, Ektors Errera (Karloss Rodrigess, 71.min.), Luiss Čavess, Irvings Lozano, Enri Martins (Rauls Himeness, 71.min.), Aleksiss Vega (Urjels Antuna, 84.min.).

Polijas izlases sastāvs: Vojcehs Ščensnijs, Kamils Gliks, Jakubs Kivjors, Metijs Kešs, Bartošs Berešinskis, Gregors Krihovjaks, Pjotrs Zeliņskis (Arkadjušs Miliks, 88.min.), Sebastians Šimaņskis (Pšemislavs Frankovskis, 72.min.), Nikola Zalevskis (Kristiāns Beliks, 46.min.), Jakubs Kaminskis, Roberts Levandovskis.