Pārkāpjot Covid-19 ierobežojumus, Argentīnas futbolistiem draud nopietnas sekas

 
©pexels.com

Tiesnešiem paužot aizdomas par Covid-19 noteikumu pārkāpumiem, svētdien netika aizvadīta 2022.gada Pasaules kausa Dienvidamerikas zonas kvalifikācijas turnīra sestās kārtas spēles starp Argentīnas un Brazīlijas futbola izlasēm.

Argentīnas un Brazīlijas izlases svētdien laukumā nospēlēja vien septiņas minūtes līdz atskanēja tiesneša svilpe, pēc kuras sākās garas diskusijas.

Spēli pašā tās sākumā apturēja Brazīlijas medicīnas nozares pārstāvji, kuri norādīja, ka trīs argentīnieši ierašanās brīdī nav minējuši, ka iepriekš paviesojušies Lielbritānijā. Vēlāk noskaidrojās, ka karantīna bija jāievēro četriem spēlētājiem - Emiliano Martinesam, Emiliano Buendijam, Džiovanni lo Selso un Kristianam Romero.

Argentīnas izlase pēc brīža pameta laukumu un vēlāk savā "Twitter" kontā publicēja paziņojumu, norādot, ka Dienvidamerikas Futbola konfederācija (CONMEBOL) oficiāli ir pārtraukusi spēli, savukārt lēmumu par tās likteni Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) vēl nav pieņēmusi.

Brazīlijas Veselības aģentūras "Anvisa" prezidents Antonio Barra Toress atklāja, ka kopumā četriem argentīniešiem par Covid-19 noteikumu neievērošanu būs jāmaksā soda nauda un viņi tiks deportēti no valsts.

Pirms spēles ar Brazīliju četriem Argentīnas izlases futbolistiem, kuri ikdienā pārstāv Anglijas premjerlīgas klubus, bija jāievēro karantīna. Šī prasība netika ievērota, un svētdien pamatsastāvā laukumā devās trīs no četriem futbolistiem.

Argentīnas izlases galvenais treneris Lionels Skaloni pauda nožēlu par tiesnešu pieņemto lēmumu, jo abas komandas nepārprotami vēlējās turpināt spēli. Speciālists arī uzsvēra, ka nepieļaus futbolistu deportēšanu no valsts.

Tikmēr Brazīlijas Futbola federācijas prezidenta vietas izpildītājs Ednaldo Rodrigess sarunā ar kanālu "TV Globo" norādīja, ka pieņemtais lēmums ir "dīvains". Viņš skaidroja, ka Brazīlijas Futbola federācija nevienā brīdī nav atbalstījusi šādu notikumu gaitu.

Kamēr argentīnieši pameta laukumu un devās uz ģērbtuvēm, Brazīlijas izlases spēlētāji lēnām sāka gatavoties treniņam.

Brazīlijas izlase uzvarējusi visās septiņās kvalifikācijas turnīra spēlēs un ar 21 punktu ieņem pirmo vietu. Par sešiem punktiem mazāk ir Argentīnas izlasei.

2022.gada Pasaules kausa finālturnīrs norisināsies Katarā, un karsto laika apstākļu dēļ turnīrs tiks izspēlēts ziemā no 21.novembra līdz 18.decembrim.

2022.gadā Katarā notiks pēdējais Pasaules kausa finālturnīrs, kurā piedalīsies 32 komandas. 2026.gada turnīrā, kuru uzņems Kanāda, Meksika un ASV, piedalīsies 48 izlases.