Pēc sešu gadu cīņas ar smagu slimību miris bijušais Slovākijas izlases futbolists Čišovskis

 
©Emīls Desjatņikovs/F64 Photo Agency

Svētdien pēc sešu gadu cīņas ar amiotrofo laterālo sklerozi 40 gadu vecumā miris bijušais Slovākijas futbola izlases centra aizsargs Mariāns Čišovskis, informē futbolista savulaik pārstāvētā Čehijas komanda Plzeņas "Viktoria".

"Šī diena ir pati skumjākā diena. Ar smagumu sirdī paziņojam, ka Mariāns Čišovskis mūs ir pametis uz visiem laikiem," teikts kluba paziņojumā.

"Mūs pametis leģendārs aizsargs un fantastisks cilvēks," raksta "Viktoria" aizsargs Davids Limberskis.

"Paldies par visu. Mēs zaudējām draugu un īstu cīnītāju. Esmu satriekts," līdzjūtībām pievienojas pussargs Pavels Horvāts.

Plzeņas komandā viņš pavadīja karjeras pēdējās četras sezonas no 2011. līdz 2015.gadam, lai gan pēdējā no tām futbolists laukumā nedevās, jo jau tobrīd viņam bija atklāta smagā slimība. ALS futbolistam tika konstatēts nejauši, kad viņam pārbaudīja savainoto ceļgalu.

"Viktoria" sastāvā Čišovskis 2013.gadā kļuva par Čehijas čempionu. Slovāks spēlēja arī UEFA Čempionu līgā, stājoties pretī tādiem grandiem kā "Barcelona", "AC Milan", Mančestras "City" un Minhenes "Bayern".

Tāpat viņš ir divkārtējs Slovākijas čempions, divreiz uzvarot ar Bratislavas "Inter" un vienreiz trofeju iegūstot ar "Petržalka" komandu. Bez spēlēšanas dzimtenē un Čehijā, Čišovskis karjeras laikā trīs sezonas pavadīja arī Rumānijā.

Slovākijas izlases sastāvā Čišovskis laukumā devās 15 spēlēs. Viņš pārstāvēja Slovākiju Sidnejas olimpiskajās spēlēs, kā arī bija pretendents uz dalību 2010.gada Pasaules kausa finālturnīrā, taču trauma pārvilka strīpu viņa cerībām uz spēlēšanu planētas meistarsacīkstēs.