Gorkšs pēc uzticības balsojuma: Balsojums bija kā labs brīdinājums

 
©Vladislavs Proškins/ F64 Photo Agency

Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidentam Kasparam Gorkšam ceturtdien notikušais ārkārtas kongress, kurā biedri balsoja par viņa palikšanu vai nepalikšanu amatā, bija kā labs brīdinājums, neslēpa organizācijas vadītājs.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pēc Vadima Ļašenko iniciatīvas LFF tika iesniegts iesniegums, kurā vairāki organizācijas biedri pauda neapmierinātību ar prezidenta Gorkša un vadības paveikto kopš pagājušā gada kongresa, kas federācija tika pie jauna vadītāja. Līdz ar to tika sasaukts LFF ārkārtas kongress, lai balsotu par Gorkša gāšanu, taču viņš savu amatu ceturtdien saglabāja pārliecinoši.

"Neesmu gatavas sēdēt uz lauriem, šis bija kā labs brīdinājums. Bija kritika, kura bija vērā ņemama. Paldies visiem, kuri nobalsoja par mani, bet pārējos man būs laiks pārliecināt. Nebiju nevienā brīdī sēdējis un domājis, mēģinot paredzēt kongresa iznākumu. Laika bija diezgan maz, lai sēdētu un domātu. Var diskutēt par daža laba teikto, bet ir arī pamatota kritika. Tāpēc pēc kongresa bija ilga saruna ar Edgaru [Pukinsku], lai konstatētu, kādi soļi jāveic tuvākajā laikā," pēc ārkārtas kongresa žurnālistiem teica Gorkšs.

"Intensitāte, kādā noritēja komunikācijas šajās pēdējās nedēļās, bija arī ļoti augstu frekvenci. Manai komandai šī bija pirmā pieredze un mums tā bija ļoti liela mācību stunda," pauda Gorkšs.

Trešdien par aiziešanu no federācijas paziņoja LFF Sacensību nodaļas vadītājs Artūrs Gaidels, turklāt organizācijā varētu būt vēl vairāki Ļašenko atbalstītāji, taču Gorkšs konkrēti neatbildēja uz jautājumu, vai kādam pēc pēdējo nedēļu notikumiem, kad tika nopludināta dažāda veida informācija, būs jāatvadās no darba organizācijā.

"Ļoti strikti skatīsimies uz lietām, kas notika pēdējā laikā. Nevienā brīdī šādi precedenti nav pieļaujami jebkuras organizācijas iekšienē. Šādas informācijas, viltojumu parādīšanās nav tas, kas celtu mūsu organizācijas prestižu," neslēpa Gorkšs.

Trešdien publiski parādījās informācija par veiktu audioierakstu, kurā Gorkšs dzirdams kopā ar bēdīgi slaveno Oļegu Gavrilovu, kurš par manipulācijām ar spēļu rezultātiem ir diskvalificēts no Latvijas futbola. Šajā audio abi it kā vienojas par Gavrilova amnestiju un viņam vajadzīgu cilvēku pieņemšanu darbā LFF, bet pretī tiek apsolīta Gorkša kļūšana par federācijas prezidentu, tomēr tiek apšaubīts šī ieraksta autentiskums.

Pēc šī audio noklausīšanās tieši par aiziešanu no LFF lēma Gaidels. Tikmēr Gorkšs uzsvēra, ka pirms nākamgad gaidāmajām federācijas prezidenta vēlēšanām ar Gavrilovu netiksies.

"Nākamajos mēnešos turpināsies ļoti aktīvs darbs pie statūtu maiņas, kuri tiks veidoti sadarbībā ar starptautiskajiem partneriem un piedāvāti valdei un biedriem apspriešanai," izteicās Gorkšs. "Pēdējo trīs nedēļu laikā gulēju vidēji piecas stundas. Liela daļa no manas komandas arī pabojāja savu veselību. Būtu labprātāk šo kongresa naudu izmantojis kādā attīstībā - tie bija apmēram 6000 eiro."

Ceturtdien 87 federācijas biedri balsoja pret Gorkša atstādināšanu no prezidenta amata, 42 bija par, bet četri atturējās. Ārkārtas kongresā bija sanākuši 133 biedri, bet, lai lēmums par Gorkša atbrīvošanu no LFF prezidenta amata stātos spēkā, bija nepieciešamas vismaz 68 balsis.