Ļašenko: Indriksons dara visu, lai vēlēšanās uzvarētu Gorkšs
 
Kaspars Gorkšs ©Romāns Kokšarovs, F64 Photo Agency

Pašreizējais Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents Guntis Indriksons dara visu, lai LFF prezidenta vēlēšanās uzvarētu Kaspars Gorkšs, uzskata viens no amata kandidātiem Vadims Ļašenko.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka viens no trim Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidenta amata kandidātiem Gorkšs vērsies Starptautiskajā Futbola federāciju asociācijā (FIFA) un Eiropas Futbola federāciju asociācijā (UEFA) par iespējamiem pārkāpumiem Ļašenko priekšvēlēšanu kampaņā.

Šādu informāciju Goršs pauda otrdien notiekošajā preses konferencē.

"Neesmu noskatījies Gorkša preses konferenci, bet esmu informēts par tās saturu," intervijā aģentūrai LETA izteicās Ļašenko. "Manā priekšvēlēšanu kampaņā pārkāpumi nav bijuši. Pats esmu UEFA delegāts un zinu kā notiek šie procesi. Mums pēc likuma viss ir kārtībā."

Gorkšs arī izteicās, ka pēc viņa rīcībā esošās informācijas bukmeikeru uzņēmums "Optibet" apsolījis LFF finansiālus labumus 100 000 eiro apmērā, ja piektdien gaidāmajā LFF ārkārtas kongresā par federācijas prezidentu kļūs Ļašenko.

Pats Ļašenko gan šādu informāciju neapstiprina, sakot, ka ir ticies ne tikai ar "Optibet", bet arī dažādiem citiem uzņēmumiem, kuri gatavi būt sponsori LFF. "Ir partneri, kuri sūtīja vēstules LFF, ka ir gatavi palīdzēt finansiāli, taču ne tikai manas uzvaras gadījumā. Arī citu kandidātu ievēlēšanas gadījumā viņi noteikti, ka var sadarboties."

Savukārt zvērināta advokāta Jāņa Rozenberga ziņojumā teikts, ka šāda atbalstītāju piesaiste ir tiesiska darbība, kas turklāt papildus apliecina Vadima Ļašenko ievēlēšanas gadījumā finansiālas iespējas viņa priekšvēlēšanu programmas un solījumu praktiskai izpildei.

"Arī fakts, ka viens no atbalstītājiem, "Optibet" ir totalizatora rīkotājs, nerada nekādus tiesiska vai ētiska rakstura šķēršļus finansējuma pieņemšanā, jo sporta nozarē finansējuma pieņemšana no totalizatoru rīkotājiem ir vispārpieņemta prakse," rakstīts Rozenberga medijiem izsūtītajā vēstulē.

Vienu dienu pirms LFF kongresa Ļašenko rīkos diskusiju "Futbola sarunas", kurās piedalīsies vairāki federācijas darbinieki un kur biedriem tiks atmaksāti ceļa izdevumi un naktsmājas. Tieši Gorkšs vairākkārt izteicies, ka pēc viņa domām vienu dienu pirms kongresa šādu pasākumu rīkot ir neētiski.

"Piemēram, UEFA un FIFA dienu pirms saviem ikgadējiem kongresiem aicina biedrus, lai parunātu par aktuālajām lietām futbolā. Tā ir starptautiska prakse. Tas ir ērti, jo notiek vienu dienu pirms kongresa un kandidāti var izteikties, kā arī tieši kongresā dienu vēlāk pieņemt svarīgākos lēmumus," "Futbola sarunu" jautājumu komentēja Ļašenko. "Tas ir tikai loģisks ceļš. Esmu par to, lai apvienotu visus biedrus un turpinātu attīstīt futbolu."

Šajā sakarā advokāts Rozenbergs norāda: "Izvērtējot publiski pieejamo aicinājumu uz futbola diskusiju klubu "Futbola sarunas" ir acīmredzams, ka uz šo publisko diskusiju tiek aicināti visi interesenti, neizvirzot tiem nekādus nosacījumus attiecībā uz viņu balsojumu nākamajā dienā paredzētajās LFF prezidenta vēlēšanās. Līdz ar to ar šādas diskusijas rīkošanu viennozīmīgi netiek veikti noziedzīgi nodarījumi, jo solītā transporta, stāvvietas un naktsmītnes izmaksu segšana netiek izvirzīta ar jebkādiem nosacījumiem saistībā ar LFF prezidenta vēlēšanām un pretī netiek prasīti nekādi solījumi no diskusijas apmeklētājiem."

Ļašenko ir pārliecināts, ka pašreizējais amata kandidāts Guntis Indriksons dara visu, lai Gorkšs kļūtu par prezidentu. "Esmu dzirdējis, ka Indriksons zvana biedriem, stāstot, lai tie atbalsta Gorkšu. Kad izlēmu kandidēt uz šo amatu, man pašam bija tikšanās ar Indriksonu un viņš teica, ka, viņaprāt, galvenais kandidāts ir Gorkšs. Pēc manām domām Indriksons dara visu, lai vēlēšanās uzvarētu Gorkšs."

Jau ziņots, ka Indriksons labprātīgi nolēmis atkāpties no sava amata, ko ieņem jau kopš 1996.gada. Iepriekšējo reizi LFF prezidenta vēlēšanas risinājās aizpērn aprīlī. Toreiz Indriksona vienīgais konkurents bija kādreizējais organizācijas preses sekretārs Krišjānis Kļaviņš un esošais prezidents saņēma pārliecinoši vairāk balsu.

Uz LFF prezidenta krēslu bez Ļašenko un Gorkša pretendē arī sporta kluba "Cēsis" prezidents Kļaviņš.