Latvijas basketbolisti apspēlē pasaules vicečempionus turkus

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība šovakar Ceļjē (Slovēnija) notiekošā "Skupina Laško" turnīra otrajā spēlē izcīnīja pirmo uzvaru ar rezultātu 66:61 apspēlējot Turcijas izlasi.

Jāatgādina, ka vakar mūsējie turnīru iesāka ar cienīgu zaudējumu pret mājiniekiem slovēņiem (67:71), savukārt Turcija atzina Serbijas valstsvienības pārākumu (63:78). Šodien Latvijai pretiniekos bija 2010.gada pasaules vicečempioni turki.

Spēles rezultātu atklāja turki, bet mūsējiem pirmos punktus ar pustālo metienu guva Dairis Bertāns, panākot 2:2. Turpinājums bija vēl pārliecinošāks un pāris minūšu laikā mūsējie panāca 7:4. Ilgāku laiku latviešiem izdevās noturēt vadību, līdz Turkoglu ar tālmetienu atkal priekšā izvirzīja turkus – 10:11. Tiesa, jau nākamajā uzbrukumā Kaspars Bērziņš atjaunoja vadību Latvijai, bet turpinājumā rezultāts pieauga līdzīgi. Nepilnas divas minūtes līdz beigām Kaspars Bērziņš panāca 18:14, tomēr pārsvaru noturēt neizdevās. Vairākas neveiksmīgas epizodes ceturkšņa izskaņā nodeva pie pieciem pēc kārtas zaudētiem punktiem – 18:19.

Otrā ceturkšņa pirmo triju minūšu laikā mūsējie spēja gūt tikai divus punktus (Strēlnieks), kas ļāva turkiem nedaudz palielināt savu pārsvaru (20:24), turklāt arī nākamajās minūtēs ar groza iekarošanu īsti neveicās, tādejādi deficīts pieauga (22:29). Uzlabotā spēle aizsardzībā un uzbrukumā deva augļus un turku pārsvars strauji dila un pēc Meijera metiena mūsējie pēc ilgāka laika atkal atguva vadību – 32:31. Arī puslaiku mūsējie noslēdza ar minimālā vadībā – 36:35.

Lieliski tika iesākts otrais puslaiks un pēc Blūma tālmetiena rezultāts sasniedza 41:36, bet vēlāk Meijeris panāca jau +7 – 45:38. Ceturtdaļas otrajā pusē turki gan iespēlējās un mūsējo pārsvars sadila līdz diviem punktiem, tomēr īstajā brīdī rezultatīvi bija Jānis Timma, Armands Šķēle un Mārtiņš Meiers, atjaunojot latviešu lielāko pārsvaru spēlē – 50:43. Trešo ceturksni Latvija noslēdza ar 50:45.

Meiers izcēlās arī izšķirošās ceturtdaļas sākumā, kad guva divus punktus ar sodu un realizēja arī soda metienu, sasniedzot 53:45. Turki vienu punktu atspēlēja, bet Daira Bertāna trīs realizētie soda metieni ļāva pirmoreiz spēlē panākt jau desmit punktu pārsvaru 56:46. Tad Latvijas uzbrukums apstājās un triju minūšu laikā latvieši neguva ne punkta, kamēr turki iemeta septiņus, pietuvojoties vien triju punktu attālumā – 58:55. Latvijas klusuma brīdi pārtrauca Kaspars Bērziņš, būdams precīzs no groza apakšas. Spēles izskaņā latvieši demonstrēja pārliecinošāku sniegumu, pēc Bertāna slam dunk atjaunojot +10. Spēli Latvija noslēdza ar 66:61, izcīnot pirmo uzvaru savstarpējās izlasēs ar Turciju.