U20 basketbola izlase trešo reizi pēc kārtas sasniedz Eiropas "Top 8"

© sportacentrs.com

Latvijas U20 vīriešu basketbola izlase (5-0, F grupā 3-0) pirmdien, 15. jūlijā, Tallinā uzvarēja Slovēnijas valstsvienību ar rezultātu 78:72 un trešo gadu pēc kārtas sasniedza Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālu.

Pašreizējā U20 čempionāta izspēles kārtība – otrajā kārtā 12 labākās komandas sadalās divās grupās pa četrām vienībām katrā – ir spēkā no 2007. gada. Sešos iepriekšējos turnīros ceturtdaļfinālos iekļuvušas visas komandas ar vismaz trīs uzvarām, savukārt daudzos gadījumos pieticis ar diviem panākumiem. Piemēram, 2011. un 2012. gadā Latvijas izlases “play-off” spēlēm kvalificējās ar bilanci 2-3.

Latvijas U20 valstsvienība Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā iekļuvusi trešo gadu pēc kārtas, turklāt šoreiz to paveikusi ar labāko bilanci.

Starta piecnieks

Latvija: Vecvagars, Leimanis, Bērziņš, Siliņš, Gromovs

Slovēnijas garie spēlētāji izrādījās labs pretspēks Latvijai priekšējai līnijai un sagādāja sarkanbaltsarkano aizsardzībai ne mazums galvassāpju. Kopumā latvieši spēlēja mobilāk, jau pirmajā ceturtdaļā gūstot 11 punktus ātrajos uzbrukumos. Pretinieki atbildēja ar agresīvu cīņu soda laukumā, desmitminūtes beigās vairākkārt izlīdzinot rezultātu (14:14, 16:16, 20:20).

Artūra Štālberga puiši turpināja uzņemties iniciatīvu, pēc 9:0 izrāviena otrās ceturtdaļas sākumā – atzīmējās Gražulis, Bērziņš un Siliņš – iegūstot deviņu punktu pārsvaru (29:20). Slovēņi punktus neguva gandrīz piecas minūtes, taču, pateicoties izcīnītām bumbām uzbrukumā, joprojām tika pie atkārtotām iespējām. Pamazām pretinieku garo spēlētāju rīcības brīvība tika ierobežota, bet metienos no distances pārāki bija latvieši (5/14 pret 2/10). Tikai puslaika galotnē slovēņiem izdevās vairāki sekmīgi uzbrukumi pēc kārtas, tomēr Latvija noturēja pārsvaru – 40:31.

Viss otrais puslaiks pagāja slovēņu pakaļdzīšanās zīmē. Pirms pārtraukuma aktīvākais nemiera cēlājs bija Rupņiks, taču otrajā puslaikā aktivizējās Dimečs un Bolcina. Trešajā ceturtdaļā pretiniekus izdevās noturēt septiņu punktu attālumā (50:57), tomēr ceturtās desmitminūtes vidū Slovēnijas basketbolisti strauji tuvojās. Trīsreiz pievilkuši divu punktu attālumā (63:61, 65:63, 68:66), viņi neatmeta cerības, sešdesmit astoņas sekundes pirms pamatlaika beigām samazinot starpību līdz minimumam – 71:70.

Jāņa Bērziņa tālmetiens atjaunoja četru punktu pārsvaru, tomēr slovēņi joprojām elpoja līdzās. Pēc Laporņika divpunktnieka komandas šķīra tikai divi punkti – 74:72. Izskaņā aukstasinīgi nospēlēja Ingus Jakovičs. Vispirms iemetis abus soda metienus, viņš pēc dažām sekundēm izrāvās ātrajā uzbrukumā un nekļūdījās – 78:72!