U-20 basketbolisti sāk ar pārliecinošu uzvaru

Šodien Igaunijas galvaspilsētā Tallinā notiekošo Eiropas U-20 čempionātu basketbolā sekmīgi iesāka Artūra Štālberga vadītā Latvijas U-20 izlase, kas ar 87:59 pārspēja Izraēlas vienaudžus. Ingus Jakovičs valstsvienības labā guva 26 punktus.

Spēles sākums Latvijas jaunajiem basketbolistiem bija pagalam neveiksmīgs – pirmo minūšu laikā izraēlieši vairakkārt pārvēra bumbas un realizēja trīs tālmetienus, iekrājot sešu punktu pārsvaru (4:10), kas vēlāk pieauga arī līdz deviņiem (6:15). Tam gan sekoja varena latviešu ofensīva – nākamajās četrās minūtēs mūsējie veica izrāvienu 14:0 (īpaši produktīvs bija Ingus Jakovičs, kurš jau pirmajā ceturksnī guva deviņus punktus – aut.), kas ļāva noķert un apsteigt pretiniekus – 20:15. Pirmo ceturtdaļu Latvijas U-20 basketbolisti noslēdza ar divu punktu pārsvaru – 20:18.

Otrajā ceturtdaļā ilgāku laiku saglabājās divu līdz piecu punktu pārsvars, bet puslaika turpinājumā latvieši pakāpeniski savu atrāvienu palielināja. Jānis Bērziņš ar tālmetienu panāca +8, vēlāk Ojārs Siliņš pārsvaru palielināja līdz deviņiem punktiem – 35:26. Atlikušajā laikā gan izraēliešiem izdevās nedaudz pietuvoties un puslaika pārtraukumā Latvija devās ar 41:36 savā labā.

Pārliecinošs izdevās otrā puslaika sākums, kad pateicoties Roberta Krūmiņa un Kaspara Vecvagara aktivitātēm, latvieši veica izrāvienu 12:2 un pirmoreiz pārsvars sasniedza vairāk nekā desmit punktu – 53:38. Tikpat pārliecinoši mūsējie turpināja darboties arī ceturkšņa turpinājumā īsajā pārtraukumā pirms noslēdzošajām desmit minūtēm varēja doties ar mierīgu prātu – 64:45.

Pēdējā ceturksnī komandas punktus krāja līdzīgi un Latvijas U-20 valstsvienība pirmoreiz +20 panāca vien nepilnas piecas minūtes līdz spēles beigām, kad precīzs bija Ingus Jakovičs – 74:54. Vēl viens izrāviens tika veikts neilgi finālsirēnas, kad īsā laikā latvieši guva 11 punktus pēc kārtas, sasniedzot jau 85:56. Spēli Latvijas jaunie basketbolisti uzvarēja ar 87:59.

Rīt plkst. 18:00 Latvijas U-20 valstsvienība aizvadīs otro C grupas spēli, mērojoties spēkiem ar Krievijas vienaudžiem. Krievi šodien turnīru iesāka ar itin pārliecinošu zaudējumu spāņiem – 54:76.

U-20 Eiropas čempionāts

Latvija - Izraēla 87:59 (20:18, 21:18, 23:9, 23:14)

Latvija: Jakovičs 26, Vecvagars 17, Bērziņš 15, Stumbris 11, Gražulis 6, Krūmiņš 5, Siliņš 4+11AB, Gromovs 3, Reķis, Leimanis, Štelmahers, Saulītis.

Turnīra formāts

FIBA Europe vadība pirms gada pieņēma lēmumu, ka A divīzija U20 vecuma grupā ir jāpaplašina. Līdz ar to pagājušajā gadā no A divīzijas neizkrita neviena no komandām, bet klāt nāca četras labākās B divīzijas komandas (Horvātija, Čehija, Izraēla, Bulgārija).

Šogad 20 komandas sadalītas četrās grupās pa piecām komandām katrā. Labākās trīs no grupas turpinās cīņu E un F grupās par 1.-12. vietu, No otrās kārtas četras labākās E un F grupu komandas tiks ceturtdaļfinālā, bet atlikušās divas no katras grupas izspēlēs 9. līdz 12. pozīciju. Katras grupas divas sliktākās komandas turpinās cīņu par 13. līdz 20. vietu G un H grupās. Divas labākā komandas no katras grupas cīnīsie spar 13-16. vietu, bet divas sliktākās - par 17. līdz 20. vietu. No tām tikai viena (17. vieta) saglabās vietu A divīzijā.

FIBA Eiropas U20 čempionāts 2013

Latvijas U20 valstsvienība

# Spēlētājs Poz. Augums Dzim.g. Klubs

4 Kaspars Vecvagars G 193 cm 1993 Lietkabelis (Lietuva)