Latvija cīnās, zaudē un izstājas no Eiropas čempionāta

© Romāns Kokšarovs

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība pirmdien, 17. jūnijā, Eiropas čempionāta trešajā spēlē Trelazē zaudēja Serbijai ar rezultātu 56:62, palika ceturtajā vietā C grupā un izstājās no tālākas cīņas.

Pusastoņos no rīta Latvijas basketbolistes sāka pusotru stundu garu treniņu Luāras arēnā, kamēr serbietes pēc spēles pret Franciju izvēlējās palikt viesnīcā. Iesildīšanās laikā situācija atkārtojās, jo pretinieces uz iesildīšanos iznāca divdesmit minūtes pirms iemetiena.

Cīņā par atlēkušajām bumbām serbietes pirmo ceturtdaļu uzvarēja ar 5-14, turklāt savāca sešas bumbas pie Latvijas groza, radot atkārtotas uzbrukumu iespējas. Butulijas tālmetiens un garāmgājieni sekmēja divus Serbijas izrāvienus (0:7, 0:4), desmitminūtes izskaņā nodrošinot pretiniecēm sešu punktu pārsvaru – 14:20.

Otrās desmitminūtes sākumā Serbija panāca desmit, pēc tam vienpadsmit punktu pārsvaru (14:24, 16:27. Pretinieču aizsardzību saraustīja Krastiņa, vispirms izspēlējot bumbu brīvai Anetei Šteinbergai, bet nākamajā epizodē veicot izrāvienu no groza līdz grozam – 20:27. Ilgāku laiku izdevās nostāvēt aizsardzībā, turklāt Liepkalnes izcīnīta bumba uzbrukumā ļāva tikt pie atkārtotas uzbrukuma iespējas un diviem Kārkliņas punktiem – 22:27. Puslaika galotnē serbietes atkal nedaudz atrāvās, tomēr Brumermanei uzbrukumā izdevās uz sevis savilkt vairākas pretinieces un Kārkliņa brīva izrāvās līdz groza apakšai – 24:31.

Kārkliņa ar ātru pustālo turpināja pakaļdzīšanos, kuru papildināja Babkinas atspēle Jansonei un pašas gājiens brīvā koridorā līdz grozam – 30:31. Radas tālmetiens ilgu laiku palika vienīgais pretinieču guvums, jo Latvijas basketbolistes nosedza savu soda laukumu. Babkina samazināja starpību līdz minimumam, taču tālmetieni un pustālie metieni nekrita. Matiča un Milovanoviča iemeta četrus soda metienus pēc kārtas, savukārt Rada pamanījās sakrāt piecus punktus. Viņas pustālais metiens un otrais tālmetiens ceturtdaļu noslēdza neizšķirti – 36:43.

Pusstundas laikā Latvijas basketbolistes iemeta vienu no 15 tālmetieniem, kamēr serbietēm precīzi izrādījās 3 no 13 mēģinājumiem. Jansones iespēle Šteinbergai, Kārkliņas otrais soda metiens un trīs aizsardžu sadarbība ar Kārkliņas trāpījumu noslēgumā atjaunoja ofensīvu – 41:43. Šteinberga uzbrukumā savāca divas atlēkušās bumbas, Jansone guva divus punktus ar sodu, bet Babkinas soda metieni trīsdesmit piektajā minūtē izlīdzināja rezultātu – 48:48. Otro reizi neizšķirtu ar soda metieniem panāca Jākobsone, tomēr serbietes atbildēja ar pieciem punktiem pēc kārtas – 50:55.

Tālmetieni joprojām nekrita (1/18), taču aizsardzība bija līmenī. Kārkliņa iemeta kārtējos soda metienus, kamēr Brumermane nobloķēja pretinieču saspēles vadītāju Radočaju. Kārkliņa vēlreiz samazināja starpību līdz trīs punktiem – 54:57. Radočajas pēdējā uzbrukuma sekundē mestā trīspunktu bumba izgriezās no groza tīkliņa, bet Kārkliņa turpināja aukstasinīgi mest soda metienus – 56:57.

41,6 sekundes pirms pamatlaika beigām piekto piezīmi saņēma Brumermane. Serbietes iemeta vienu no diviem soda metieniem, taču Latvijai neveiksmīgi bija divi uzbrukumi pēc kārtas. Otrajā no tiem Kārkliņa nejauši iespēlēja bumbu pretiniecei. Sods, piektā piezīme, bet pretiniece nekļūdījās – 56:60. Palika 7,6 sekundes, kuru laikā atspēlēties neizdevās. Latvija čempionātu pabeidza ar trīs zaudējumiem.

C grupa, 17. jūnijs, Trelazē

Serbija – Latvija 62:56 (20:14, 11:10, 12:12, 19:20)

Serbija:

Latvija: Kārkliņa 17 (8ab, 5pp), Šteinberga 11 (8ab), Babkina 10

Tiesneši: Boris Shulga (Ukraina), Saverio Lanzarini (Itālija), Ozlem Yalman (Turcija). Komisārs Ivan Bodrogvary (Ungārija).